Rzucili palenie – dosłownie, na łąkę

4
1724

Opakowania pełne wkładów papierosowych można znaleźć na jednej z przydrożnych łąk. Ktoś wyrzucił tam łącznie kilkadziesiąt paczek takich wkładów.

 

IQOS (skrót od ang. I Quit Ordinary Smoking – „rzucam tradycyjne palenie”) to bezdymne urządzenie elektroniczne, w którym – w przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów – tytoń nie jest spalany, a podgrzewany. Do jego używania potrzebne są wkłady, które kosztują po kilkanaście złotych.

Nie bardzo wiemy, co powodowało osobami, które na jednej z przydrożnych łąk wyrzuciły kilkadziesiąt takich opakowań wypełnionych tymi wkładami. Czy ktoś definitywnie chciał się pozbyć nałogu, czy już się go pozbył i paczki zawadzały mu w domu. Tak, czy inaczej opakowania zalegają przy jednej z dróg powiatowych w gminie Wleń.

Pamiętać należy, że w świetle dostępnych danych chociaż urządzenia podgrzewające tytoń prawdopodobnie wytwarzają mniej substancji toksycznych i kancerogennych niż papierosy tradycyjne, nie są bezpieczne dla zdrowia człowieka. Dlatego na każdym takim opakowaniu znajduje się stosowne ostrzeżenie, iż ten wyrób szkodzi Twojemu zdrowiu.


4 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here