Rząd znosi stan epidemii w Polsce

6
653
konferencja Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego (Fot.: MZ)

Po ponad dwóch latach rząd znosi w kraju stan epidemii. Padła konkretna data. Teraz ma obowiązywać stan zagrożenia epidemicznego.

 

20 marca 2020 roku decyzją rządu na terenie rzeczpospolitej Polskiej wprowadzony został stan epidemii. Nowe zasady dotyczyły kwarantanny i kar za jej nieprzestrzeganie a także zdalnej edukacji ale także działań w służbie zdrowia, w tym tworzenia szpital zakaźnych i finansowania służby zdrowia.

 

Od tamtego czasu sytuacja nieco się zmieniła. Dziś tj. w piątek 6 maja 2022 roku minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o zniesieniu stanu epidemii w Polsce od dnia 16 maja. Informację przekazał podczas konferencji prasowej. Jak wspomniał od tego dnia będzie obowiązywał stan zagrożenia epidemicznego.

– Podjąłem decyzję, żeby od 16 maja przekształcić stan epidemii w stan zagrożenia epidemicznego. Prognozy pokazują, że epidemia przechodzi w endemię. – mówił Niedzielski

Szef resortu zdrowia podkreślał, że jego resort stale monitoruje liczbę nowych zakażeń koronawirusem. A ta od kilku tygodni utrzymuje się na poziomie poniżej tysiąca, co ma oznaczać kontynuację spadków. Stąd decyzja o zniesieniu stanu epidemii w Polsce i przekształcenie go w stan zagrożenia epidemicznego.

6 KOMENTARZE

  1. Myślałam,że to w lutym ….zobojętniało….Ale myliłam się do dziśA tak normalnie,to teraz duża zachorowalność dzieci i starszychAle …to wcześniej istniało i nowinki nie dodało!!!(chodzi o choroby coroczne)

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here