Ruszają zapisy na rajd rowerowy „Doliną Bobru ER-6”

0
623

Powiat Lwówecki zaprasza serdecznie do wzięcia udziału w rajdzie rowerowym “Doliną Bobru ER-6” na trasie Żaclerz (Czechy) – Łupki (Polska), który odbędzie się 11 lipca 2020 roku. Rajd organizowany jest w ramach projektu „Od źródeł Bobru do Powiatu Lwóweckiego” we współpracy Powiatu Lwóweckiego z czeskim Miastem Żaclerz.

Trasa rajdu wynosi ok. 90 km i zaczyna się u podnóża najdalej na wschód wysuniętego pasma Karkonoszy – Grzbietu Lasockiego i Rychorów. Start rajdu przewidziany jest przy Muzeum Miejskim w Żaclerzu. Dalej trasa będzie prowadzić w kierunku Kamiennej Góry przez Lubawkę, następnie Janowice Wielkie lewym brzegiem Bobru, skąd widoczne będą Góry Lisie i teren Rudawskiego Parku Krajobrazowego. Jednym z ważniejszych punktów na trasie będzie Miedzianka, gdzie planowany jest postój w przepięknie usytuowanym Browarze z widokiem na wyjątkowe góry Sokole, góry Izerskie, Krainę Wygasłych Wulkanów czyli góry Kaczawskie oraz Karkonosze z Królową Śnieżką. Dalej trasa wiedzie przez Wojanów – niedużą wieś słynącą z posiadania pałacu – perły architektury na skalę europejską. Kolejnym przystankiem będzie „Perła Zachodu” – schronisko PTTK, zbudowane jeszcze przez Niemców na urwistym, lewym brzegu rzeki Bóbr. Z tarasu przy schronisku można podziwiać efektowną panoramę sztucznego Jeziora Modrego, czyli zalewu powstałego dzięki istniejącemu poniżej jazowi Bobrowice I. Stamtąd uczestnicy rajdu będą kierować się na metę w Łupkach.

W ramach projektu Powiat Lwówecki organizuje przejazd do Żaclerza dwoma autobusami z przyczepą rowerową dla uczestników rajdu rowerowego. Przewidywana ilość miejsc w autobusach – 80 osób, dlatego prosimy o w miarę szybkie zgłaszanie swojego udziału w rajdzie. W przypadku braku miejsc na przejazd do Żaclerza, uczestnicy rajdu będą musieli zorganizować dojazd na miejsce startu we własnym zakresie.

Zapisy na rajd ruszają 19 czerwca 2020!

PROGRAM
6:00 – zbiórka uczestników na zajezdni PKS, ul. Betleja 6, 59-600 Lwówek Śląski, wyjazd do Żaclerza
10:00 – start na rynku w Żaclerzu
16:00-18:00 – przyjazd uczestników do Schroniska Młodzieżowego w Łupkach (k. Wlenia)
od 15:00 – wydawany będzie poczęstunek na mecie w Łupkach
od 18:00 – zaczyna się Polsko-Czeska Biesiada przy ognisku

SZCZEGÓŁY
1. Przy wejściu do autobusu będzie mierzona temperatura uczestników, ponadto w autobusie będą obowiązywać maseczki na twarzach (ewentualnie zasłonienie ust i nosa).
2. W drodze do Żaclerza autobus zatrzyma się w Łupkach, żeby zabrać tych Uczestników – kierowców, którzy będą chcieli zostawić w Łupkach swoje auta.
3. Na starcie w Żaclerzu rozdane zostaną mapy z trasą rajdu.
4. Trasa będzie oznaczona specjalnymi znakami, którymi należy się kierować podczas rajdu, a ich wzór będzie podany na starcie.
5. Rajd będzie zabezpieczony wozem technicznym i ratownikami medycznymi.
6. Planowane miejsca postoju: Kamienna Góra (stacja paliw Orlen), Miedzianka – Browar, Schronisko Perła Zachodu.
7. Powrót z Łupek do miejsca zamieszkania każdy uczestnik musi zorganizować we własnym zakresie.

Oświadczenia wzięcia udziału oraz warunki uczestnictwa do pobrania na stronie:
https://powiatlwowecki.pl/pl/article/2043

Wszelkie dodatkowe informacje udzielane są pod numerem: 75 782 36 53

Osoby do kontaktu:
1. Dawid Kopeć, [email protected]
2. Agnieszka Wolska, [email protected]

-/ Powiat Lwówecki /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here