Rośnie liczba zakażonych w powiecie lwóweckim

5
3147

Do 13 wzrosła liczba osób zakażonych w powiecie lwóweckim. Niestety, mamy jeden przypadek śmiertelny ale i jedną osobę, która już wyzdrowiała.

Z informacji Wojewody Dolnośląskiego z piątkowego wieczora wynika, iż na terenie województwa dolnośląskiego są 893 potwierdzone przypadki zachorowania na COVID-19.

Dane dla województwa dolnośląskiego (stan na 17.04 godz. 17:30):

  • liczba osób objętych kwarantanną lub izolacją – 5343,
  • liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym – 1086,
  • liczba osób hospitalizowanych ze względu na podejrzenie lub potwierdzenie zachorowania na COVID-19 – 296.

 

Sytuacja w szpitalach wojewódzkich odnośnie pracy oddziałów:

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy – neurologia wstrzymana.
Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. Marciniaka – ograniczenia w oddziałach zabiegowych z powodu braku anestezjologów: chirurgia ogólna, chirurgia urazowo-ortopedyczna, neurochirurgia, urologia, chirurgia dziecięca.
Dolnośląskie Centrum Onkologii – wyłączony jest z aktywności oddział stacjonarny Medycyny Paliatywnej, w tym zakresie opieki onkologicznej stale działa Poradnia Medycyny Paliatywnej i Hospicjum domowe. Pozostałe oddziały i filie – działają.

Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej – wstrzymane przyjęcia: neurologia, noworodki, interna, położnictwo
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu – wyłączone: chirurgia ogólna, naczyniowa, urazowo-ortopedyczna, laryngologia, rehabilitacja ogólnoustrojowa
Specjalistyczny Szpital im. dra. A. Sokołowskiego w Wałbrzychu – wyłączona neurochirurgia
SP ZOZ Bolesławiec – ograniczenie funkcjonowania: chirurgia, oddział ginekologiczno- położniczy

Zakład Lecznictwa Odwykowego dla Osób Uzależnionych od Alkoholu w Czarnym Borze – wznowione są przyjęcia na oddział terapeutyczny i podwójnej diagnozy.
Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Legnicy – ortopedia wznowiła funkcjonowanie
Dolnośląskie Centrum Chorób Płuc – działa bez ograniczeń
Dolnośląskie Centrum Zdrowia Psychicznego – oddziały stacjonarne i Izba Przyjęć bez wyłączenia

W sobotę przed południem Ministerstwo zdrowia poinformowało, iż łącznie liczba zakażonych koronawirusem wynosi w kraju już 8563 przypadków. 339 osób zmarło.
Na terenie województwa dolnośląskiego przybyło 43 osoby zakażone

Z najnowszych informacji przekazanych w sobotę 18 kwietnia 2020 roku po godz. 14. przez PSSE w Lwówku Śląskim wynika, iż osób objętych nadzorem epidemiologicznym w naszym powiecie jest 4, osób poddanych kwarantannie na podstawie decyzji PSSE jest 53 (W tych danych nie ma osób objętych kwarantanną, które przekroczyły granicę).

Liczba osób poddanych kwarantannie po powrocie z zagranicy wynosi 542.

Łącznie na terenie powiatu lwóweckiego od początku pandemii odnotowano już 13 przypadków zakażeń.

Jeden przypadek na terenie gminy Gryfów Śląski (kobieta już wyzdrowiała), dwa przypadki na terenie gminy Lubomierz, dwa na terenie gminy Mirsk, trzy przypadki na terenie gminy Wleń i pięć przypadków, w tym jeden śmiertelny na terenie gminy Lwówek Śląski.

Wszystkie osoby zakażone są w stanie dobrym i przebywają w domowej izolacji. Tylko jedna mieszkanka Lubomierza z innych powodów przebywa nadal w szpitalu.

5 KOMENTARZE

    • No i co w związku z tym każdego z was to czeka tylko wy się nie badacie i roznosicie ale gadać każdy potrafi. A jak wyzdrowieje to będziecie na kolanach prosić o osocze żeby was uzdrowić tyle w temacie. A jeszcze jedno trochę sobie poczytajcie a potem pierdolcie głupoty zaścianek.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here