Restauracje i hotele nadal zamknięte! Wiemy, co z obostrzeniami od 1 lutego

0
1042

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej minister zdrowia poinformował o zniesieniu części obostrzeń w kraju. Od poniedziałku otwarte będą galerie handlowe, …

 

W czwartek, 28 stycznia 2021 roku odbyła się konferencja prasowa, podczas której minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o sytuacji epidemiologicznej w kraju oraz o zniesieniu części obostrzeń.

Sytuacja epidemiczna w Polsce i Europie była podstawą do naszego podejmowania decyzji, co do kształtu obostrzeń w najbliższym czasie. Mamy stopniowy spadek zakażeń w Polsce. Impuls świąteczny przyczynił się do spowolnienia tempa spadku. Ten spadek na poziomie liczby zachorowań mieliśmy również odczuwalny na poziomie liczby zgonów. Ostatni tydzień przyniósł tu też pewną poprawę – spadek też jest mniej więcej 10 procentowy” – przyznawał minister Niedzielski i dodawał:

„Ta sytuacja w Polsce wydaje się być w tej chwili ustabilizowana, ale są 2 ryzyka: jedno dot. sytuacji międzynarodowej, a drugie dot. nowych mutacji wirusa”.

Od 1 lutego otwarte będą sklepy w galeriach handlowych z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego oraz instytucje kultury – galerie sztuki i muzea. Ponadto zniesione zostaną „godziny dla seniora”.

„Przedsiębiorcy zwrócili się do nas z apelem o zniesienie godzin dla seniora – ponieważ otwieramy cały handel w reżimie sanitarnym, to również przychylimy się do tego apelu i od 1 lutego godziny dla seniora zostają zniesione” – informował minister

Wszystkie reguły dotyczące zgromadzeń publicznych, imprez i przekraczania granicy pozostają bez zmian. Niestety, branża gastronomiczna i hotelarska nadal pozostaje zamknięta. To samo tyczy się obiektów sportowych. Na razie na kolejne dwa tygodnie, bo dopiero 14 lutego rząd planuje kolejne decyzje dotyczące zmiany w obostrzeniach.

Uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych nadal będą uczyć się zdalnie.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here