PSG podała nowy termin przywrócenia gazu

2
1312

Po raz czwarty Polska Spółka Gazownictwa będąca operatorem sieci przesyłowej wyznaczyła termin przywrócenia gazu do wszystkich mieszkań w Lwówku Śląskim.

 

Takiego obrotu sprawy mieszkańcy z pewnością się nie spodziewali. Po awarii, która nastąpiła w poniedziałek 7 marca w godzinach porannych spora część domów w Lwówku Śląskim została pozbawiona gazu. Ten dla nich często był jedynym źródłem ogrzewania domu, podgrzewania wody, gotowania posiłków.

Samą awarię większość przyjęła ze zrozumieniem. Jednak problemem oprócz braku gazu stał się brak jakichkolwiek informacji ze strony operatora. Informacje o awarii i szacowanym czasie jego przywrócenia na stronie PSG pojawiła się dopiero po kilku godzinach. Spółka założyła, że gaz uda się przywrócić jeszcze tego samego dnia w godzinach wieczornych. Tak się jednak nie stało.

Wieczorem „komunikat”, jeżeli tak go można nazwać został edytowany i PSG podała nowy termin: wtorek godzina 20:00. Jednak i ten termin nie został dotrzymany. Lakoniczny wpis z szacowaną datą przywrócenia gazu poprawiono na 10 marca, na godzinę 20:00.

Wczoraj wieczorem większość mieszkańców, którzy od paru dni zmagali się z trudnościami odetchnęła z ulgą. Sieć doprowadzająca gaz do ich mieszkań została odpowietrzona i gaz wrócił. Jednak nie do wszystkich. Na stronach Polskiej Spółki Gazownictwa czytamy dziś, że ta szacuje, iż gaz uda się przywrócić do godziny 20:00 ale w czwartek 10 marca 2022 r. Czy tak się stanie? Tego nie wiemy, ale wiemy, że bardzo łatwo będzie spółce zmienić datę na inną.

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here