Przewozili spirytus bez skarbowych znaków akcyzy

1
733

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w związku z przewożeniem przez nich spirytusu bez skarbowych znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 3000 butelek o pojemności 1 litra. Wstępne straty Skarbu Państwa z tego tytułu oszacowano na blisko 200 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem.

 

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 19-letniego mieszkańca Łodzi oraz 60-letniego jeleniogórzanina w związku z przewożeniem przez nich spirytusu bez skarbowych znaków akcyzy.

9 sierpnia br. około godziny 8.50 policjanci na drodze w kierunku Karpacza zatrzymali do kontroli drogowej bus marki Citroen. Kierującym pojazdem okazał się 60-letni jeleniogórzanin. W bagażniku pojazdu funkcjonariusze znaleźli palety, na których ustawione były kartony, w których znajdowało się łącznie 3000 litrowych butelek spirytusu bez skarbowych znaków akcyzy.60-latek twierdził, że jest to spirytus przeznaczony do dezynfekcji.

W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze zatrzymali 19-letniego mieszkańca Łodzi, który przyjechał do Jeleniej Góry busem wraz z towarem, a następnie na jednej ze stacji paliw wysiadł, a za kierownicę wsiadł jeleniogórzanin.

Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Wstępnie straty jakie poniósł Skarb Państwa z tego tytułu oszacowano na blisko 200 tysięcy złotych. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, m.in. skąd pochodzi zabezpieczony towar i gdzie miał trafić oraz czy przewożony spirytus przeznaczony był do spożycia czy faktycznie do dezynfekcji. Mężczyźni za popełniony czyn odpowiedzą przed sądem.

-/podinsp. Edyta Bagrowska, KMP Jel. Góra/-

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here