Przejście jak marzenie

14
3981
Przebudowa przejścia dla pieszych przy ul. Ofiar Oświęcimskich w gminie Mirsk w ciągu drogi powiatowej nr 2423D 3

To inwestycja, która z pewnością wpłynie na znaczną poprawę komfortu pieszych, ale także i bezpieczeństwo. Powiat już przystępuje do jej kontynuacji.

 

W dniu wczorajszym w obecności Starosty Lwóweckiego Pana Daniela Koko, Kierowania Zarządu Dróg Powiatowych w Lwówku Śląskim Pana Marka Makowskiego, Sekretarza Gminy Mirsk Pana Jana Zaliwskiego oraz przedstawiciela wykonawcy Zakładu Budowy Dróg i Mostów ANBUD Anny Twardochleb dokonano odbioru inwestycji polegającej na przebudowie przejścia dla pieszych wraz z budową chodnika przy ul. Ofiar Oświęcimskich w Mirsku w ciągu drogi powiatowej nr 2423D.

W ramach inwestycji wybudowano 315 metrów chodnika oraz bezpieczne, oświetlone przejście dla pieszych, które jest „podniesione” do wysokości krawężników, co ułatwia pieszym, w szczególności osobom niepełnosprawnych przedostanie się na drugą stronę jezdni, a ponadto zmusza kierowców do zwolnienia w tym miejscu.

– Przebudowa przejścia dla pieszych przy ul. Ofiar Oświęcimskich w gminie Mirsk w ciągu drogi powiatowej nr 2423D została zrealizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg mającego na celu wyłącznie poprawę bezpieczeństwa ruchu pieszych w obszarze oddziaływania przejść dla pieszych. – wyjaśnia Daniel Koko Starosta Lwówecki, który dodaje, iż Fundusz wsparł inwestycję kwotą 200 tysięcy złotych, a po 101.670,49 złotych wyłożyły Powiat Lwówecki i Gmina Mirsk.

Jak już informowaliśmy wkrótce mają ruszyć prace związane z drugim etapem inwestycji obejmującym budowę chodnika na odcinku od km 4.050 do 4.500. Ta inwestycja będzie finansowana po połowie przez Gminę i Powiat.

14 KOMENTARZE

  1. Niebezpiecznie jest przy Pałacowej że Złotoryjska tam tiry nie zwalniają nawet a mieszkańcy mają jedynie kawałek pobocza aby dojść do pasów i przystanku.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here