PRKGW: Pomóż Kamilowi stanąć na nogi

0
1154

Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich szczerze zachęca do pomocy dla poszkodowanego w wypadku Kamila. Zobacz, jak możesz wesprzeć akcję.

 

Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich to nowa organizacja w naszym regionie. Jej aktualny skład został wybrany w styczniu 2020 roku. Przystąpiły do niej wszystkie koła z terenu powiat lwóweckiego oraz dwa koła z powiatu lubańskiego. Na chwilę obecną skład PRKGW przedstawia się następująco:

POWIAT LWÓWECKI:

 • KGW Bystrzyca
 • KGW Dłużec
 • KGW Kotliska
 • KGW Przeździedza
 • KGW Radomice
 • KGW Rakowice Wielkie
 • KGW Skorzynice
 • KGW Włodzice Wielkie
 • KGW Zbylutów

POWIAT LUBAŃSKI

 • KGW Zacisze
 • KGW Złotniki Lubańskie

Celem PRKGW jest przede wszystkim współpraca i niesienie sąsiedzkiej pomocy oraz propagowanie i kultywowanie folkloru. Członkinie powiatowej rady – bo zdecydowana większość to kobiety – chcą się integrować, wspólnie realizować różne przedsięwzięcia i zdobywać nowe doświadczenia. Chcą pokazać ludziom, że koła gospodyń wiejskich wciąż funkcjonują, realizują swoje pomysły a ich działania skierowane są do wszystkich ludzi, nie tylko mieszkańców z obszarów wiejskich.

Takim pierwszym wspólnym działaniem PRKGW było założenie strony na Facebooku, gdzie wszystkie koła mogą promować swoją działalność statutową oraz szukać pomocy i wsparcia. Ich dalszy plan działania zakłada przede wszystkim wzajemne wspieranie się, pomoc w realizacji projektów i pomysłów, dbanie o tradycję oraz angażowanie ludzi do pracy na rzecz drugiego człowieka. Dlatego też zdecydowali się na wsparcie Kamila Rzeźwickiego, który kilka miesięcy temu uległ poważnemu wypadkowi.

Pomoc dla Kamila

Członkinie PRKGW przyznają, że Kamil jest jednym z nich, to ich kolega, członek KGW „Niebieskie Korale” ze Skorzynic. Wiadomość o jego wypadku była dla nich wielkim szokiem. Młody chłopak, który kilka dni wcześniej rozmawiał z nimi w jednej chwili został poważnie ranny i musiał podjąć walkę o życie. W tej dramatycznej sytuacji oczywistym stało się niesienie pomocy dla Kamila i wsparcie jego rodziny.

Członkinie PRKGW wystawiają na licytacje przeróżne przedmioty, usługi, vouchery i wszystko, co uda im się zdobyć od ludzi dobrej woli. Cały dochód z licytacji przekazywany jest na rehabilitację i leczenie Kamila.

Jak możemy pomóc Kamilowi?

Wystarczy wejść na Facebookową stronę „Powiatowa Rada Kół Gospodyń Wiejskich” i przystąpić do licytacji.

>> LICYTUJ <<

Można także samemu zaoferować coś na licytację. W tym celu należy skontaktować się z Centrum Yorka, ul. Słowackiego 1 w Lwówku Śląskim. Tam można uzyskać więcej informacji.

Szczerze i serdecznie zachęcamy Państwa do niesienia pomocy. „POMÓŻ KAMILOWI STANĄĆ NA NOGI”.

 


Kamil potrzebuje naszej pomocy

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here