Prawie 224 na autostradzie A4. Zatrzymała go grupa SPEED

5
329

Każdy kierowca, który lekceważy obowiązujące ograniczenia prędkości i swoim zachowaniem na drodze stwarza zagrożenie dla innych uczestników ruchu, musi liczyć się z tym, że stanie się obiektem zainteresowania policjantów z grupy „SPEED”, którzy patrolują drogi naszego województwa. Dobitnie przekonał się o tym mężczyzna, pędzący po dolnośląskim odcinku autostrady A4 z zawrotną prędkością 224 km/h.

Nowo powstała grupa „SPEED” stanowi kolejne „narzędzie” przeznaczone do zwiększania poziomu bezpieczeństwa na drogach, poprzez przeciwdziałanie przede wszystkim agresywnym zachowaniom kierowców oraz ujawnianie wykroczeń związanych z nadmierną prędkością.

Funkcjonariusze w radiowozach specjalnie przystosowanych do ścigania „piratów drogowych” najwidoczniej jeszcze nie zapadli w pamięć kierowców z Dolnego Śląska. Widać to po wielkim zdziwieniu jednego z kierujących, który kompletnie nie spodziewał się, że zostanie zatrzymany do kontroli przez policjantów działających w grupie SPEED. Mężczyzna na autostradzie A 4 w powiecie bolesławieckim znacznie przekroczył prędkość 200 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 140 km/h. Jeden z pomiarów wskazał na wideorejestratorze prędkość 224km/h. Szaleńczą jazdę zakończyła dopiero interwencja funkcjonariuszy. Teraz w związku z ujawnionymi wykroczeniami wobec kierowcy zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Należy zaznaczyć, że jazda z tak dużą prędkością zawsze stanowi zagrożenie zarówno dla osób podróżujących pędzącym pojazdem, jak również dla innych uczestników ruchu drogowego. Prędkość to przecież kluczowy czynnik wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, ma ona także decydujące znaczenie dla rodzaju i rozmiaru doznanych obrażeń przez uczestników zdarzeń drogowych.

Stwierdzenie z jednej z kampanii prewencyjnych mówiące , że „prędkość zabija” nie jest tylko pustym frazesem lecz prawdą potwierdzającą się w policyjnych statystykach. Dlatego poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości oraz stosowaniem się do wszystkich obowiązujących przepisów.

Dolnośląscy funkcjonariusze podczas codziennej służby dbali, dbają i dbać będę, aby kierowcy mieli świadomość nieuchronności kary za zachowania stwarzające zagrożenie na drodze. Zwłaszcza teraz, gdy do walki z „piratami drogowymi” dołączyli specjaliści z grupy „SPEED”.

sierż. szt. Przemysław Ratajczyk, KWP Wrocław

5 KOMENTARZE

  1. jurand otwórz oczy,chyba że ich nie masz!! czym jest przekroczenie na autostradzie o 90 km/h a czym przekroczenie prędkości przez 40 tonową ciężarówkę w zabudowanym o 40 km/ ? Kto więcej krzywdy może zrobić?Latają po 200 na autostradach dobrymi wozami,niech latają.Ale po wsiach gdzie nie ma nigdy nikogo z radarem a tiry nie patrzą na nic-to jest większe niebezpieczeństwo dla innych.Tyle i tylko tyle ode mnie…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here