Pracownicy Wód Polskich posprzątali trzy miejsca

2
1394
fot.: PGW Wody Polskie

Na terenie Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim przystąpiono do porządków. Pracownicy Wód Polskich informują, iż posprzątali trzy miejsca; brzegi zbiornika Bukówka, koryto Chmielnik i fragment brzegów rzeki Kwisy.

 

 

Niewiele z tych śmieci, które znajdują się w naszych strumieniach, rzekach, czy jeziorach trafiło tam bezpośrednio. Większość to odpady, porwane przez spiętrzone wody z brzegów, czy naniesione przez wiatr. Faktem nie budzącym wątpliwości pozostaje zagrożenie, jakie powodują te śmieci. Dlatego tak ważne jest, by wszelkie odpady, czy to z naszych ulic, placów, skwerów, miejsc wypoczynku, parkingów etc. jak najszybciej sprzątać, by nie trafiły w trudno dostępne tereny, jakimi z pewnością są rzeki, jeziora, czy w efekcie końcowym morza.

W praktyce jednak jest niezwykle trudno wyeliminować wszystkie śmieci z naszego otoczenia, dlatego tak ważnym jest by odpady, jakie pojawiają się w wodzie usuwać natychmiast! A jak to z tym „natychmiast” bywa redakcja Lwówecki.info informowała niejednokrotnie.

czytaj: Uprzątnięcie śmieci nie leży w ich gestii.

Teraz rzecznik PGW Wdy Polskie we Wrocławiu informuje, iż pracownicy instytucji podjęli się sprzątania na terenie Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim.

Sprzątanie brzegów zbiornika Bukówka

– Zbiornik Bukówka jest jednym z najwyżej położonych zbiorników zaporowych w Polsce. Akwen oraz jego okolice są chętnie odwiedzanym punktem na mapie Polski, nietuzinkową atrakcją turystyczną. Jego głównym przeznaczeniem jest ochrona przeciwpowodziowa okolicznych miejscowości, takich jak Szczepanów, Miszkowice, Paprotki i Bukówka. Podczas niżówki dostarcza wodę do rzeki Bóbr, w celu zasilenia Zakładu Uzdatniania Wody w Marciszowie. – pisze rzecznik, który nie kryje, iż tak jak większość tego rodzaju atrakcyjnych turystycznie obiektów, jezioro Bukowskie boryka się z problemem nadmiaru odpadów zalegających na brzegach zbiornika.

Pracownicy Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim posprzątali śmieci z czaszy zbiornika. Zostało zebranych kilkadziesiąt worków.

czytaj: Tak wygląda rzeka w centrum Lwówka Śląskiego

Śmieci w starym korycie cieku Chmielnik

Jak pisze rzecznik PGW Wody Polskie pod koniec kwietnia przez 2 dni pracownicy Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim porządkowali stare koryto cieku Chmielnik w gminie Lwówek Śląski, do którego przez nieznanych sprawców wyrzucone zostały odpady.

Sprzątanie skarpy rzeki Kwisa

10 maja pracownicy Działu Wsparcia Technicznego Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim oraz Nadzoru Wodnego Lubań przeprowadzili akcję sprzątania skarpy rzeki Kwisa w gminie Gryfów Śląski. – informuje rzecznik instytucji.

czytaj: Jest pozwolenie na zrzucanie ścieków do rzeki Kwisy

Z jego relacji wynika, iż na odcinku około 100 metrów wykryto tam miejsce nielegalnego składowania odpadów. Sprawa została zgłoszona Policji w Gryfowie Śląskim.

fot.: PGW Wody Polskie

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here