Pracowita doba lwóweckich strażaków

0
1170

W ciągu ostatniej doby do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania PSP w Lwówku Śląskim wpłynęło 19 zgłoszeń związanych z intensywnymi opadami deszczu i lokalnymi podtopieniami oraz powalonymi drzewami.

 

Dziś sytuacja pogodowa już się normuje. Deszcz przestał padać. Stany rzek pomału wracają do normy.

Na wodowskazach na rzece Bóbr w Jeleniej Górze, Barcinku i w Pilchowicach mamy stany ostrzegawcze. Natomiast na rzece Kwisie w Mirsku i Gryfowie Śląskim stany wód wysokich. Stan ostrzegawczy utrzymuje się jeszcze na wodowskazie na Czarnym Potoku w Mirsku, jednak z każdą godziną poziom wody opada.

W ciągu ostatniej doby strażacy z powiatu lwóweckiego 19 razy wyjeżdżali do akcji związanych z lokalnymi podtopieniami i powalonymi drzewami.

  • Na terenie gminy Wleń doszło do czterech zdarzeń związanych z podtopieniami budynków, zalaniem piwnic, zalaniem placu manewrowego oraz dwóch zdarzeń związanych z przewróconymi drzewami.
  • Na terenie gminy Mirsk strażacy wyjeżdżali pięciokrotnie do zdarzeń związanych z podtopieniem budynków, zalaniem piwnic.
  • Na terenie gminy Gryfów Śląski strażacy dysponowani byli dwukrotnie do zdarzeń związanych z podtopieniami. Interweniowali także w Uboczu, gdzie przewrócił się fragment muru oporowego w strumieniu.
  • Dwa wyjazdy na terenie gminy Lubomierz dotyczyły niedrożnych przepustów na drogach.
  • Natomiast na terenie gminy Lwówek Śląski strażacy interweniowali czterokrotnie, w tym dwie interwencje dotyczyły podtopień budynków, zalanych piwnic i dwie związane były z powalonymi drzewami.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here