Pożar w szpitalu w Gryfowie Śląskim. Ewakuowano pacjentów

1
3560

Po tym, jak ratownicy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze zauważyli dym wydobywający się z okien powiadomili strażaków. Na miejscu zastępy z Lwówka Śląskiego, Gryfowa Śląskiego, Mirska, Ubocza, …

 

 

Kilkanaście minut przed godziną 13. w środę 27 wrzesień 2023 roku do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze w budynku szpitala w Gryfowie Śląskim. Z wstępnych informacji personel podjął ewakuację pacjentów z zagrożonego skrzydła.

„Nasi ratownicy medyczni pierwsi zauważyli zagrożenie i wezwali Straż Pożarną – ich stacja znajduje się poniżej miejsca pożaru” – wskazuje Piotr Bednarek rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

 

 

Na miejsce natychmiast dysponowano zastępy straży z JRG PSP w Lwówku Śląskim, OSP KSRG w Gryfowie Śląskim, OSP KSRG w Uboczu, OSP KSRG w Mirsku, a także patrole Policji i Straży Miejskiej z Gryfowa Śląskiego oraz Pogotowie Energetyczne.

– W jednym z pomieszczeń na drugim piętrze doszło do pożaru instalacji elektrycznej – wyjaśnia w rozmowie z Lwówecki.info bryg. Andrzej Więdłocha Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Lwówku Śląskim, który dodaje, iż do strefy bezpieczeństwa ewakuowano 105 pacjentów oraz 20 osób personelu szpitala.

Straż Miejska zabezpieczała miejsce zdarzenia i kierowała ruchem – wyjaśnia Marek Madeksza Komendant SM w Gryfowie Śląskim.

Sytuacja na miejscu jest już opanowana. Największym problemem jest gryzący dym, który powstał w wyniku pożaru. Trwa przewietrzanie obiektu.

 

 

W wyniku incydentu nikt nie został poszkodowany. Okoliczności i przyczyny zdarzenia ustalać będą biegli.

Z ustaleń obecnych na miejscu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wynika, iż w obiekcie doszło do zwarcia instalacji elenktycznej, w wyniku czego powstało duże zadymienie. Policjanci po konsultacjach ze strażakami wykluczyli udział w zdarzeniu osób trzecich. – Na tym czynności zakończono – wyjaśnia sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim.

fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here