Pożar budynku mieszkalnego

0
3202

Nadal trwa akcja gaśnicza, jednak z wstępnych informacji wynika, iż dom spłonął w znacznej części. Przyczyny pożaru będą ustalane po zakończeniu akcji gaśniczej.

 

Tuż przed godziną 10 w poniedziałek 2 maja do Dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim wpłynęła informacja o pożarze budynku mieszkalnego w Mroczkowicach. Na miejsce natychmiast zadysponowano trzy zastępy strażaków z JRG PSP w Lwówku Śląskim, dwa zastępy z OSP KSRG Mirsk, zastęp OSP KSRG Rębiszów oraz zastęp OSP Krobica- Orłowice. Do działań udał się także Komendant PSP w Lwówku Śląskim. Zadysponowano także patrol lwóweckiej policji.

Po przybyciu pierwszych zastępów na miejsce pożar był już mocno rozwinięty.

Akcja gaśnicza na chwilę obecną jeszcze trwa, strażacy dogaszają pożar, jednak z wstępnych informacji wynika, iż budynek spłonął w znacznej części.

Przyczyny pożaru ustalać będzie specjalnie powołana do tego komisja, a nastąpi to dopiero po zakończeniu działań gaśniczych.

Jak już po akcji wspominają strażacy z PSP w Lwówku Śląskim, niestety ogień zdążył strawić cały dach przed przybyciem Jednostek Ochrony Przeciwpożarowych. Na swoim społecznościowym profilu piszą: “Po przybyciu pierwszych strażaków na miejsce zdarzenia, pożar został szybko opanowany i nie doszło do przedostania się ognia na niższe kondygnacje.”

fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski
fot.: Straż Pożarna Lwówek Śląski

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here