Powiat Lwówecki. Wybrzmiał ostatni dzwonek

0
1148

Dla uczniów to długo wyczekiwany moment- czas podsumowania dziesięciu miesięcy ciężkiej pracy i upragnione wakacje, odpoczynek i zabawa. Dla dyrekcji szkół to ostatnia chwila, by zachęcić ósmoklasistów do wyboru najlepszej szkoły.

 

W piątek, 21 czerwca 2024 roku w szkołach w całej Polsce wybrzmiał ostatni dzwonek, który zakończył rok szkolny. Dla młodzieży to jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu, na który niecierpliwością czekają.

Wśród odbierających dziś świadectwa znalazło się ponad tysiąc dwustu uczniów ze szkół, których organem prowadzącym jest Powiat Lwówecki. Uroczyste apele odbyły się w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim, ZSOiZ w Gryfowie Śląskim, ZSET w Rakowicach Wielkich i ZPEW w Lwówku Śląskim/ Płakowicach. W tym gronie znalazło się wielu nagrodzonych i wyróżnionych za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorową postawę, osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne.

Z okazji zakończenia roku szkolnego słowa uznania dla całej społeczności szkolnej powiatu lwóweckiego przekazała Pani Małgorzata Szczepańska Starosta Powiatu Lwóweckiego.

“Rok szkolny 2023/2024 dobiegł końca, przynosząc ze sobą wiele wyzwań, ale także sukcesów i niezapomnianych chwil. W tym szczególnym momencie chciałbym wyrazić głęboką wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju edukacji w naszym powiecie.
Nauczycielom i pracownikom szkół dziękuję za ich codzienną pracę, zaangażowanie i pasję. Wasze wysiłki w przekazywaniu wiedzy i wspieraniu rozwoju młodych umysłów mają ogromne znaczenie dla przyszłości naszych uczniów.
Uczniom gratuluję osiągnięć i wytrwałości. Wasze sukcesy są dowodem na to, że ciężka praca i poświęcenie przynoszą owoce. Życzę Wam wspaniałych wakacji pełnych zasłużonego odpoczynku, nowych doświadczeń i radosnych chwil.
Rodzicom i opiekunom dziękuję za wsparcie i współpracę. Rola rodzica w procesie edukacyjnym jest niezwykle ważna, a wasza troska i zaangażowanie mają bezpośredni wpływ na sukcesu naszych dzieci.
Życzę wszystkim bezpiecznych i radosnych wakacji. Oby ten czas przyniósł wiele uśmiechu, relaksu i pięknych wspomnień. Do zobaczenia w nowym roku szkolnym, pełnym nowych wyzwań i możliwości.”

Uroczysty apel w Zespole Placówek Edukacyjno- Wychowawczych w Lwówku Śląskim – Płakowicach swoją obecnością zaszczycił Pan Zbigniew Grześków Wicestarosta Lwówecki, który również pogratulował uczniom, nauczycielom i dyrekcji oraz życzył, by ten czas wakacji był pełen radości i upłynął bezpiecznie.

Apel w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Lwówku Śląskim swoją obecnością zaszczycili: Olgierd Poniźnik Przewodniczący Rady Powiatu Lwóweckiego, Jacek Żojdzik Radny Rady Powiatu Lwóweckiego, Jarosław Działa Radny Gminy Lwówek Śląski i Tomasz Jankowski Nadleśniczy Nadleśnictwa w Lwówku Śląskim.

Po uroczystych apelach na szkolnych korytarzach zapanowała cisza, która potrwa do 2 września br., kiedy to rozpocznie się nowy rok szkolny.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here