Potrącenie rowerzysty na drodze wojewódzkiej

1
2506

Jednemu z jadących drogą wojewódzką kierowców śpieszyło się na tyle, iż postanowił wyprzedzić jadący przed nim pojazd. Nie zauważył on poruszającego się rowerem mężczyzny. Doszło do potrącenia. Rowerzysta trafił do szpitala.

 

 

Warto, aby kierujący jednośladami oprócz obowiązkowego wyposażenia zakładali kamizelkę odblaskową, która w krytycznej sytuacji pozwoli kierowcy dostrzec postać na drodze dużo wcześniej. Od tego, jak rowerzysta będzie widoczny na drodze może zależeć jego bezpieczeństwo. Odpowiedzialność za bezpieczeństwo spoczywa także na kierujących samochodami, którzy powinni przypomnieć sobie, iż wraz z nadejścia cieplejszych dni na naszych drogach pojawia się zdecydowanie więcej jednośladów.

Do bardzo groźnego zdarzenia drogowego doszło w piątkowy wieczór 15 marca 2024 roku na drodze wojewódzkiej 364 w Uboczu.

Z całkowicie wstępnych ustaleń funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim wynika, iż do potrącenia rowerzysty doszło podczas wyprzedzania.

Kierujący samochodem osobowym, który przystąpił do wyprzedzania najwyraźniej nie zauważył jadącego z naprzeciwka rowerzysty.

Niestety, poszkodowany w zdarzeniu rowerzysta trafił do szpitala. Na miejscu policjanci cały czas prowadzą czynności mające na celu dokładnie wyjaśnić okoliczności zdarzenia.

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here