Poszukiwana kobieta podejrzewana o oszustwo. Policja prosi o pomoc

0
4249

Do oszustwa doszło 06 marca br. w Lubaniu. Pod pretekstem spowodowania wypadku drogowego przez osobę bliską, oszuści wyłudzili od pokrzywdzonej sporą kwotę pieniędzy.

 

 

Zajmujący się sprawą policjanci dotarli do nagrania monitoringu, na którym został zarejestrowany wizerunek kobiety, podejrzewanej o dokonanie przestępstwa. W toku prowadzonych czynności rozpoznano ją jako tzw. “odbieraka”, czyli osobę, która przyszła po pieniądze.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu proszą o pomoc w ustaleniu danych personalnych kobiety widocznej na zdjęciu. Wszyscy, którzy rozpoznają kobietę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty z Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu lub telefoniczny pod numerem 47 87 34 200/222 a także pod numerem 112.

Zapewniamy anonimowość.

 

 

Jednocześnie przypominamy!!!

Funkcjonariusze nie informują telefonicznie o prowadzonych sprawach i nigdy nie żądają pieniędzy. Zanim pochopnie podejmiemy jakąś decyzję, zakończmy taką rozmowę i dajmy sobie czas na zastanowienie. Skontaktujmy się z prawdziwymi policjantami, również z rodziną, sąsiadami, powiedzmy im o zaistniałej sytuacji. Nie spieszmy się w podejmowaniu decyzji. Pamiętajmy, że oszuści wywierają na nas presję czasową, wprowadzają do rozmowy element zagrożenia, co już powinno budzić nasze podejrzenia co do wiarygodności rozmówcy. Zawsze tego typu informacje możemy sprawdzić, dzwoniąc na telefon alarmowy 112.

-/asp.szt. Justyna Bujakiewicz-Rodzeń, KPP Lubań/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here