Porwali, przetrzymywali i torturowali 21- latka. Zostali zatrzymani

6
4390
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Zmusili pokrzywdzonego do wejścia do samochodu, a następnie wbrew jego woli zawieźli do lasu, gdzie kazali mu robić szczególnie udręczające rzeczy oraz bili go po całym ciele.

 

 

3 listopada 2022 roku do Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zgłosił się młody mężczyzna, który powiadomił, że był przetrzymywany przez znanych mu mężczyzn, ale zdołał uciec. Z ustaleń wynikało, że w nocy 31 października na 1 listopada 2022 roku dwóch mężczyzn w wieku 23 i 30 lat z powiatu lwóweckiego pozbawili wolności 21-latka w celu odzyskania wierzytelności.

„Mężczyźni zmusili pokrzywdzonego do wejścia do samochodu, a następnie wbrew jego woli zawieźli do lasu, gdzie kazali mu robić szczególnie udręczające rzeczy oraz bili go po całym ciele. 21-latkowi udało się uciec.” – wyjaśnia starszy sierżant Olga Łukaszewicz z KPP w Lwówku Śląskim.

Jeszcze tego samego dnia policjanci z Komisariatu Policji w Gryfowie Śląskim zatrzymali sprawców przestępstw i osadzili ich w policyjnej celi.

 

 

„Zatrzymani usłyszeli zarzuty pozbawienia wolności ze szczególnym udręczeniem, pobicie oraz narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za popełnione przestępstwa grozi im kara nie mniejsza jak 3 lata pozbawienia wolności.” – tłumaczy policjantka.

Na wniosek prokuratora wobec 23 i 30-latka sąd zastosował trzymiesięczny areszt. O dalszym losie przestępczej pary wkrótce zadecyduje sąd.

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here