Poród na pokładzie ambulansu

3
3811
zdjęcie poglądowe

Ratownicy z Lwówka Śląskiego – Zbyszek i Robert – otrzymali wezwanie do kobiety w ciąży. Sytuacja była dynamiczna – skurcze pojawiały się coraz częściej!

 

 

Ratownicy pogotowia na co dzień zmagają się z przeróżnymi zdarzeniami, śpieszą z pomocą do osób poszkodowanych w wypadkach drogowych, ale także do wielu innych wymagających pilnej pomocy zdarzeń. Z jednym z takich wyjątkowych zespołowi pogotowia ratunkowego z Lwówka Śląskiego przyszło im się zmierzyć w dniu wczorajszym.

„Wczoraj nasz zespół z Lwówka Śląskiego czyli ZRM Lwówek Śląski (D0264) – Zbyszek i Robert – otrzymali wezwanie do kobiety w ciąży. Sytuacja była dynamiczna – skurcze pojawiały się coraz częściej!” – przyznaje Piotr Bednarek rzecznik prasowy Pogotowia Ratunkowego w Jeleniej Górze.

 

 

W takich sytuacjach nie ma czasu do stracenia, więc ratownicy medyczni po wstępnym badaniu zdecydowali o pilnym transporcie rodzącej do najbliższego szpitala – wybór padł na Lubań! W trakcie transportu okazało się jednak, że dziecko nie może się już doczekać i… Przyszło na świat jeszcze na pokładzie karetki pogotowia!

„To bardzo rzadka sytuacja – najczęściej wszystko dzieje się już na oddziale położniczym. Tym razem jednak możemy pochwalić się, że cała akcja przebiegła sprawnie i na świecie powitaliśmy małą dziewczynkę. Gratulujemy zarówno mamie, dziecku jak i naszym ratownikom medycznym za piękną akcję!” – gratuluje rzecznik Pogotowia.

My również gratulujemy naszym ratownikom, a mamie i dziecku życzymy dużo zdrowia.

3 KOMENTARZE

  1. Dla Twojej wiedzy dysponują strażaków i w naszym powiecie było kilka takich zdarzeń.Karetka była przy innym zdarzeniu i dysponowano strażaków i to z OSP

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here