Policyjne szkolenie dla przyszłych strażaków OSP

0
456
zdjęcia: Policja Lwówek Śląski

W niedzielę, 19 listopada funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim w swojej siedzibie gościli wyjątkowe osoby.

 

 

Współpracując z Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim, która od kilku miesięcy prowadzi szkolenie dla kandydatów na strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych, policjanci z lwóweckiej komendy również dołączyli do tego przedsięwzięcia.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Lwówku Śląskim nadkom. Wojciech Pawluk rozpoczął spotkanie witając uczestników.

Policyjne szkolenie podzielone było na trzy bloki tematyczne. Pierwszy dotyczył zasad kierowania ruchem drogowym, które poprowadził kierownik Ogniwa Ruchu Drogowego mł. asp. Paweł Kaczorowski.

Przyszli strażacy zdobytą wiedzę mieli okazję zastosować w praktyce, kierując ruchem wahadłowym na drodze wojewódzkiej nr 297.

Podczas drugiego bloku tematycznego Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego asp. szt. Mateusz Królak, który jest jednocześnie dowódcą Policyjna Grupa Poszukiwawczo Ratownicza w Lwówku Śląskim przekazywał informację dotyczące techniki i taktyki poszukiwań osób zaginionych w terenie.

Ostatnim etapem było zapoznanie się z zawodem policjanta. Sierż.szt. Olga Łukaszewicz przedstawiła ofertę służby w Policji oraz oprowadziła po nowoczesnym budynku, prezentując różne pomieszczenia komendy takie jak siłownia, strzelnica, pokoje przesłuchań, czy policyjne cele dla osób zatrzymanych.

-/sierż.szt. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here