Policjant strzelił do mężczyzny. Jest oficjalny komunikat

25
3948
zdjęcie poglądowe

W związku z pojawiającymi się w mediach doniesieniami odnośnie interwencji policyjnej w miejscowości Pasiecznik, podczas której funkcjonariusz w celu odparcia bezpośredniego ataku na życie i zdrowie użył broni służbowej, publikujemy oficjalny komunikat.

 

22 listopada 2021 roku około godziny 21.00 Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o mężczyznach obywatelstwa ukraińskiego, którzy chodzą po jednej z posesji w miejscowości Pasiecznik (gm. Lubomierz). Ponadto jeden z nich ma przy sobie nóż.

Na miejsce interwencji Dyżurny lwóweckiej jednostki skierował dwa patrole policji. Gdy funkcjonariusze dojeżdżali na miejsce zauważyli idącego chodnikiem mężczyznę, który na widok radiowozów zaczął wymachiwać nożem. Policjanci podjęli czynności wobec mężczyzny nakazując mu odrzucenie niebezpiecznego narzędzia. Mimo wydawanych poleceń ten nie stosował się do nich, był agresywny i wymachiwał nożem w kierunku policjantów. Mundurowi zastosowali środki przymusu bezpośredniego, które nie poskutkowały. W trakcie interwencji jeden z policjantów został raniony przez napastnika w rękę. W związku, iż mężczyzna stawał się coraz bardziej agresywny i nie reagował na wydawane polecenia policjanci oddali strzały ostrzegawcze z broni służbowej w bezpiecznym kierunku, co również nie poskutkowało. Gdy agresor kontynuował atak na policjantów jeden z nich w celu odparcia bezpośredniego zamachu na życie i zdrowie oddał strzał celem obezwładnienia mężczyzny. Napastnik został raniony w nogę, udzielono mu pomocy medycznej i przewieziono do szpitala.

Mężczyzną, który dokonał czynnej napaści na funkcjonariuszy okazał się być 48- letni obywatel Ukrainy, który w chwili zdarzenia miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Czynności na miejscu były wykonywane pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Lwówku Śląskim.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

Wcześniej, m.in. Gazeta Wyborcza podawał, iż w poniedziałek 22 listopada patrol policji został wezwany na jedną z posesji w Pasieczniku gdzie dwóch pijanych obywateli Ukrainy awanturowało się a jeden z nich miał nóż. Gdy na miejsce dotarł patrol policji napotkał na drodze pijanego mężczyznę, który wymachiwał nożem krzycząc coś w stronę policji.

Mężczyzna nie reagował na polecenia policjantów i podczas próby obezwładnienia jednego z nich ugodził nożem w nogę. Funkcjonariusze oddali strzały ostrzegawcze, jednak i one nie przyniosły zamierzonego rezultatu. Ostatecznie mężczyzna został postrzelony w nogę. 

25 KOMENTARZE

 1. I bardzo dobrze. Brawo policjanci. Wypisać Ukraińca ze szpitala i natychmiast eksmitowac dziada do ojczyzny, do Donbasu, tam posiedzi w okopie to może zmądrzeje. Zakazać wjazdu na teren UE do końca życia.

 2. Niech to zdarzenie będzie przestrogą dla bandytów. Napadasz na funkcjonariusza publicznego – licz się z konsekwencjami, w tym z postrzałem. Swoją droga bandzior miał więcej szczęścia niż rozumu, bo trafił na baardzo opanowanego policjanta, który w tej interwencji nie stracił zimnej krwi i trafił go w nogę:)

 3. Autobusik z zaprzyjaźnionej Lubomierzowi gminy na ukrainie przywiózł tego nieroba ?
  Won do siebie, tam z nożem biegaj….
  Ciągle im mało , za wszystko trzeba płacić- mieszkanie,paliwo, jedzenie,prąd – a my na obczyźnie to kasę na ulicy znajdujemy , nas nic tam nie kosztuje?

 4. Precz z naszej wioski my tu dzieci mamy powinno się ich wywalić na zbity pysk a nie czekać do następnej tragedii włodarze wsi powinni się tym zająć tu chodzi o życie nasze nie będą jacyś Ukraińcy po wiosce z nożami latać tu nie dziki zachód

 5. Do zzzzzz masz rację czasem mam wrażenie że chyba lepiej być ukraińcem bo tak jak mówisz za wszystko mają zapłacone wszystko im się należy a nawet mieszkania gminne dostają bez kolejki ..a tak naprawdę to są mało wydajni tylko cwaniaki i nic więcej

 6. Widzę, że w DLW Policjanci potrafią użyć broni w sposób prawidłowy , a nie wykorzystać .
  Swoją drogą jakby tam stał instrybutor, może by było trochę inaczej (z przymrużeniem oka oczywiście ) .
  Brawo, brawo, brawo Wy . . .

 7. Na takie zachowania nie ma innego wyjścia, jak użyć broni służbowej. Brawo policjanci, po to jest broń, żeby takie chłystki, chuligani trzymali się z daleka od służb, które nas bronią. Może jeden z drugim zastanowi się do kogo i czy w ogóle warto wymachiwać takim nożem???

 8. Z wydanego oświadczenia można wnioskować, że w końcu lwoweccy policjanci stają się profesjonalni co do interwencji i wydawanych komunikatów ze strony Policji. Widać jak się ich praca zmienia na plus. Gratulacje dla Pana Komendanta i policjantów.

 9. Wielkie brawa dla funkcjonariuszy policji za pełen profesjonalizm oraz wilki szacunek dla przełożonych za wsparcie w trudnych wyborach. Oby tak dalej – ja się czuję dużo bezpieczniej.

 10. Odczepcie się od Ukraińców! Większość z nich lepiej pracuje od naszych nierobów- to po pierwsze. Po drugie to ,że w tej grupie są negatywne przypadki jak w każdej innej. Tacy jesteście święci?

 11. Dokladnie tak zgadzam sie z tobą. Ilu ukraińcowe pracuje w Polsce? Legalnie ok. 1 miliona a nielegalnie drugie tyle. Jeżeli zdarza się przypadek jednego idioty to nie obwiniajcie wszystkich. Tak było w Niemczech w latach 90-tych XX wieku gdy Polacy kradli w sklepach, bili się i challi wodę na parkingach. Niemcy też mowili że wszyscy Polacy są złodziejami. A to przeciez nieprawda. Wszędzie są źli i dobrzy ludzie, mądrzy i glupi!! Więc troszkę tolerancji i empati!!

  • za dużo tych przypadków jak to nazywasz. Procent przestępstw popełnianych przez gości zza Buga jest bardzo wysoki to nie jeden przypadek jakiegoś idioty. Tolerancja czy empatia nie dotyczą tych co się tych wartości z natury wyrzekają.

 12. A za co gratulacje dla komendanta ?
  Mam wrażenie, że gratulacje on sam sobie to pisze.
  Gratulacje za zimną krew dla gliniarza, dobry strzał , profesjonalizm.
  Nie przypisujmy zasług tym , którzy na to nie zasłużyli , chyba , że komendant sam strzelał ! ! !
  No to tak , szacunek i moje uznanie. . .
  W takim razie i ja gratuluję panie komendancie . . .

 13. witam. Mieszkam w UK i dobrze pamiętam, że jakieś lat temu kilka pewien Rumun napastował kobietę w sobotni wieczór. W następną sobotę odbyła się w tym mieście wielotysięczna manifestacja przeciw pedofilom z Europy Wschodniej i w ogóle Brexit, imigranci won itp. Przechodząc przez centrum bo byłem na zakupach policjant kazał mi się zatrzymać i zrezygnować z dalszych zakupów mimo, że prawa do tego nie miał. Ale policjanta w UK niewypadań się nie posłuchać jeśli grzecznie prosi. Moją puentą jest to, że policjantów jest za mało, są zawsze pod presją i przeważnie zjawiają się po fakcie. Jestem też ze Śląska ale tego górnego i oburzonym tym co czytam na innym portalu chciałem tutaj Wam Polacy powiedzieć/napisać – nie dajcie się!

 14. Też mam nad sobą przełożonych jak w wielu instytucjach i to jakie efekty mamy w mojej pracy też zawdzięczamy mądrym szefom. Więc myślę, że ktoś dobrze napisał dziękując nie tylko policjantom ale i kadrze kierowniczej bo to od niej zależy jak nas zmotywują do pracy. . Ale jak to Polak jak słyszy pochwały dla innych to nie może tego znieść taka zawiść.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here