Policjanci z Lwówka Śląskiego mają hybrydowe Toyoty

0
574

7 marca br. na placu przy Wydziale Transportu Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, odbyło się uroczyste przekazanie 38 nowych pojazdów służbowych dla dolnośląskich policjantów. W przekazanej flocie znalazły się również dwa radiowozy dla lwóweckich policjantów.

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim zostali wyposażenie w dwie hybrydowe Toyoty Corolle, z czego jedna jest radiowozem nieoznakowanym. Hybrydowe radiowozy marki Toyota Corolla, zostały zakupione dzięki wspólnemu projektowi, którego partnerami są Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu i Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu. Umowę o dofinansowanie zadania pod nazwą „Zakup pojazdów elektrycznych dla garnizonu dolnośląskiego” podpisano w lutym 2021 roku, a następnie wdrożono niezbędne procedury do realizacji tego przedsięwzięcia, które to dziś ma swój finał.

Nowe auta znacząco różnią się od wykorzystywanych dotychczas przez funkcjonariuszy, szczególnie w aspekcie emisji spalin do atmosfery, co jak wiemy, ma bezpośredni wpływ na poziom czystości powietrza. Wszystko za sprawą wyposażenia w napęd hybrydowy o mocy 152 KM, ale ciekawych rozwiązań w zakupionych pojazdach jest więcej. Samochody posiadają najnowocześniejsze systemy bezpieczeństwa, porty USB, dodatkowe światła i szperacz ułatwiający pracę w nocy, a także czujniki i kamerę cofania oraz automatyczną klimatyzację.

Po uroczystym przekazaniu kluczyków do nowych radiowozów, od razu trafiły do służby i od dziś można je zobaczyć na drogach m.in. powiatu lwóweckiego.

-/Policja Lwówek Śląski/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here