Policjanci wraz z komendantem straży miejskiej uratowali psa

2
1020
fot. SM Gryfów Śląski

Zwierzę wpadło do rzeki, ugrzęzło w mule na jej brzegu i nie mogło się wydostać. Na szczęście pomoc przyszła w porę. Pies cały i zdrowy wrócił do właściciela.

 

Spacerująca w okolicach Bulwaru nad Kwisą w Gryfowie Śląskim kobieta na brzegu rzeki dostrzegała psa próbującego się wydostać z mułu. Zwierzę było już mocno osłabione i wymagało pomocy. Mieszkanka miasta informację przekazała policji.

Do zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie. Na miejsce natychmiast dysponowano patrol gryfowskiej policji. Funkcjonariusze z prośbą o wsparcie zwrócili się także do Komendanta Straży Miejskiej w Gryfowie Śląskim, ten mimo, że nie był na służbie również niezwłocznie, wraz z niezbędnym sprzętem do odłowienia zwierząt udał się we wskazane miejsce.

Mundurowi w międzyczasie ustalili właściciela czworonoga.

– Pies został odłowiony i przekazany, cały i zdrowy właścicielowi. – wyjaśnia st. sierż. Olga Łukaszewicz oficer pasowa Policji w Lwówku Śląskim.

– Za nieocenioną pomoc pragnę podziękować panu Pawłowi, mieszkańcowi Gryfowa Śląskiego. – dziękuje Marek Madeksza Komendant SM w Gryfowie Śląskim.

fot.: Policja Lwówek Śląski
fot.: Policja Lwówek Śląski

fot. SM Gryfów Śląski

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here