Policjanci pomogli dwóm mężczyznom, którzy narażeni byli na wychłodzenie

0
844

Każdej zimy policjanci ruszają z pomocą osobom bezdomnym i zagrożonym wychłodzeniem. Panujący w Polsce mróz jest ogromnym zagrożeniem dla osób bezdomnych i nieporadnych życiowo. Gryfowscy policjanci pomogli ostatnio m.in. mężczyźnie, który przebywał w pustostanie. Mundurowi sprawdzają każdą informację o osobach, które są zagrożone wychłodzeniem.

 

 

Policjanci z gryfowskiego komisariatu dostali informację, że w jednym z pustostanów przebywa bezdomny mężczyzna. Natychmiast pojechali to sprawdzić i udzielić mu pomocy.

Mundurowi zastali na miejscu mężczyznę, który spał na materacu przykryty starą odzieżą. W rozmowie, policjanci usłyszeli, że mężczyzna nie chce żadnej pomocy. Mimo to mundurowi nie pozostali bierni. Z uwagi na stan nietrzeźwości przewieźli pana do lwóweckiej jednostki Policji, gdzie uzyskał schronienie w ciepłym pomieszczeniu. Następnie funkcjonariusze przekazali informację o bezdomnym instytucjom pomocowym na terenie naszego powiatu, celem objęcia mężczyzny opieką.

W dniu wczorajszym, gdy temperatura spadła poniżej -10 stopni Celsjusza, policjanci otrzymali zgłoszenie od ratowników medycznych, którzy interweniowali wobec leżącego mężczyzny, który znajdował się w stanie upojenia alkoholowego. Z uwagi na stan zagrożenia zdrowia i życia lwóweccy policjanci zdecydowali o przewiezieniu go do policyjnego pomieszczenia celem wytrzeźwienia. Być może w ten sposób uratowali mu życie.

Pamiętajmy!

Okres zimowy to czas, gdy policjanci podczas patroli zwracają większą uwagę na miejsca, gdzie mogą nocować bezdomni. Są to zazwyczaj pustostany, ogródki działkowe czy altanki. Policjanci każdego roku monitorują sytuację tych osób. Sami oferują pomoc każdemu, kto jej potrzebuje – odnajdując takie osoby zawsze proponują przewiezienie ich do ośrodków, w których jest ciepło, gdzie mogą zjeść ciepły posiłek i przespać się w normalnych warunkach. Jeśli wiecie o miejscach, gdzie przebywają bezdomni, możecie zgłosić to również przez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Zaznaczenie miejsca zajmuje minutę, a jednocześnie spowoduje, że patrole Policji będą kontrolować to miejsce. W ten sposób możecie uratować czyjeś życie.

Jeśli widzisz, że osoba bezdomna jest narażona na wychłodzenie, natychmiast dzwoń na numer alarmowy 112!

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl./-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here