Policja o wczorajszym śmiertelnym wypadku

5
10559

W niedzielę na drodze krajowej nr 3 na wysokości miejscowości Wojcieszyce doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego, w którym śmierć poniosła pasażerka pojazdu osobowego. Obecnie policja i prokuratura wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia. Kierowcy „noga z gazu”. Przestrzegajmy przepisów i dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni.

 

 

19 lutego 2023 roku, około godziny 12.30 na drodze krajowej nr 3 przy zjeździe na ul. Jeleniogórską w Wojcieszycach doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-letni mieszkaniec powiatu legnickiego kierując pojazdem marki Peugeot 206, jadąc od Szklarskiej Poręby w kierunku Jeleniej Góry, na prostym odcinku drogi z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z pojazdem osobowym marki Kia Ceet. W wyniku zdarzenia 17 letnia pasażerka pojazdu osobowego Peugeot poniosła śmierć na miejscu.

Kierujący pojazdem posiadał czynny zakaz prowadzenia wszystkich pojazdów mechanicznych. Na miejscu wykonano czynności pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Jeleniej Górze oraz z udziałem biegłego z zakresu ruchu drogowego.

 

 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. W związku z opadami deszczu drogi są śliskie, a więc również droga hamowania znacząco się wydłuża. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

-/aspirant Beata Sosulska-Baran, KMP Jel. Góra/-

5 KOMENTARZE

  1. Kierowca miał na blacie 160km/h strażacy tam pracujący widzieli gdzie wskazówka się zatrzymała, dziewczyn buty zgubiła więc siła uderzenia była ogromna ale to tak jest jak 20 latkowie dorwą się do aut deszcz lał dwa dni plus niska temperatura w głowie brak oleju i dziewczyna poszła, współczucia dla rodziców a gość powinien parę lat odpocząć od świeżego powietrza.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here