Podziękowania za zatrzymanie nietrzeźwego kierującego

9
899

Wczora w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim odbyło się spotkanie z trzema dziewczynami, które 3 lipca zatrzymały nietrzeźwego kierującego i nie dopuściły do dalszej jazdy.

 

Komendant Powiatowy Policji kom. Wojciech Czafurski osobiście złożył serdeczne podziękowania i gratulacje za wzorową postawę.

Nawiązując do wydarzeń z 3 lipca, kiedy to około godziny 01:00 lwóweccy policjanci wezwani zostali do Rakowic Wielkich, gdzie trzy młode dziewczyny ujęły nietrzeźwego kierującego. Dziewczyny poruszały się za kierującym, który jechał zygzakiem i zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu. Postanowiły go wyprzedzić, zatrzymać, a następnie zabrać kluczyki. Ujęty mężczyzna został przekazany mundurowym, którzy poddali 33-latka badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało ponad 2 promile alkoholu.

W dniu dzisiejszym Komendant kom. Wojciech Czafurski podziękował za godną naśladowania postawę, którą wykazały się Panie zatrzymując nietrzeźwego kierującego.

„Zatrzymanie i uniemożliwienie dalszej jazdy kierującemu znajdującemu się w stanie nietrzeźwości, mogło niewątpliwie przyczynić się do zapobieżenia kolejnej tragedii na drodze. Podejmując ryzyko w konfrontacji z nieodpowiedzialnym kierującym, udowodniłyście Panie, że macie na względzie bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i wykazałyście ponadprzeciętne zrozumienie powagi sytuacji.

Dlatego też w imieniu swoim i moich policjantów, dziękuję za wzorową postawę, współpraca z życzliwymi i pełnymi zaangażowania obywatelami to dla nas zaszczyt.”

 

st.post. Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śląski

9 KOMENTARZE

    • Ale pijaczysko nie zrobiło nikomu krzywdy. A twoim tokiem rozumowania, to każdy zgłaszająca patologię to kapuś. Jesteś ułomkiem w takim razie. Takie dziecko JP na 70% bo trochę się boi policji, więc JP na 100% na pewno nie będzie 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here