Podarowali urządzenie do dezynfekcji dłoni

4
1496
fot.: Powiat Lwówecki

W dobie koronawirusa, gdy codziennie docierają do nas niepokojące dane o zwiększającej się liczbie zachorowań, są również i dobre informacje. W tych trudnych chwilach mieszkańcy jednoczą się, organizują zbiórki, szyją maseczki, czy dostarczają posiłki dla medyków.

Wczoraj ze wspaniałym gestem wsparcia dla mieszkańców naszego regionu, pacjentów Powiatowego Centrum Zdrowia w Lwówku Śląskim wyszli właściciele firmy Tech-Spaw z Ubocza.

fot.: Powiat Lwówecki

fot.: Powiat Lwówecki

Działająca od szesnastu lat na rynku firma zajmuje się świadczeniem usług i produkcją elementów ze stali nierdzewnej. Potrzeba chwili sprawiła, iż wymyślony i wdrożony do produkcji został projekt innowacyjnego urządzenia do dezynfekcji dłoni. Jego pomysłodawcą jest właściciel firmy Pan Mirosław Jeziorny.

D.O.M. (Disinfection Outside Machine) jest wyprodukowane ze stali nierdzewnej, odpornej na warunki atmosferyczne. Urządzenie mieści 4 litry płynu dezynfekującego. Podajnik uruchamiany jest stopą. To proste w użyciu urządzenie przeznaczone jest do użycia w miejscach publicznych między innymi przed sklepami, stacjami paliw, szkołami i urzędami.

Chcielibyśmy zrobić coś, żeby pomóc w zmniejszeniu zagrożenia i postanowiliśmy podarować jedno takie urządzenie dla PCZ-u. – wyjaśnia Pani Elżbieta Jeziorna.

Radości z pięknego gestu przedsiębiorców nie kryje Pan Daniel Koko Starosta Lwówecki, który tłumaczy, iż urządzenie zostało już zamontowane przy wejściu do przychodni zdrowia w Lwówku Śląskim.

fot.: Powiat Lwówecki / Firma Tech-Spaw

4 KOMENTARZE

  1. Ale super szkoda ze na mieście nie stoją takie “maszyny “bo co z tego slze nosimy rękawiczki, ja np. zmieniam po każdym wyjściu z każdego sklepu albo dezynfekuje płynem ale widzę że większość tymi samymi rękawicami obskakują wszystkie sklepy w mieście

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here