Poczta Polska polecone doręczy do skrzynki

4
935

W związku ze zmianą zapisów w Prawie pocztowym, Poczta Polska wprowadziła nowe, jeszcze bezpieczniejsze wytyczne dotyczące doręczania przesyłek listowych poleconych oraz paczek pocztowych i przesyłek kurierskich. Od wczoraj listy polecone mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata, natomiast dla paczek i przesyłek kurierskich zawieszono obowiązek uzyskania pokwitowania odbioru przesyłki.

 

Wprowadzone zmiany nie dotyczą przesyłek wysłanych do ani wysyłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego.

Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w świadczeniu niektórych usług. W następstwie tych zmian, w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego listy polecone bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania przez niego specjalnego wniosku. Zawieszono również obowiązek uzyskania przez kuriera pokwitowania odbioru przesyłki.

 

-/ Poczta Polska /-

4 KOMENTARZE

  1. Bardzo dobrze. Nie róbcie problemu. Listonosze to osoby godne zaufania społecznego. Jaki jest sens biegać na pocztę i tracić czas jak wrzuci do skrzynki i po kłopocie, z korzyścią dla wszystkich. Wiadomo komu nie pasuje. Takim co by nie zrobił wszystko nie pasuje.

  2. Andrzej i tu z Tobą się zgodzę . Listonosz , który dobrze zna swój rejon i wie że w jakiejś klatce są niszczone skrzynki przez element tam mieszkajacy , nie wrzuci takiego listu . Nie wolno robić z listonosza ludzi nieodpowiedzialnych .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here