Pobili i okradli 25-latka. Już trafili do aresztu.

6
1770
zdjęcie poglądowe © Lwówecki.info

Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3- miesięcznego aresztu dla 31- letniego mężczyzny oraz 28- letniej kobiety, którzy 20 marca br. dokonali zuchwałej kradzieży telefonu komórkowego oraz papierosów, a także pobili 25- latka używając do tego niebezpiecznego narzędzia. Sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

 

20 marca 2021 roku Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie, iż w Kłopotnicy (gm. Mirsk) doszło do pobicia młodego mężczyzny. Na miejsce zostały niezwłocznie wysłane patrole policji.

Jak ustalili policjanci, będący na miejscu zdarzenia dwóch mężczyzn i jedna kobieta zaatakowali młodego mężczyznę wracającego ze sklepu i zabrali mu w celu przywłaszczenia telefon komórkowy oraz papierosy, następnie pobili go wykorzystując do tego niebezpieczne narzędzi w postaci małego scyzoryka. Na szczęście mężczyzna nie doznał poważnych obrażeń ciała.

Funkcjonariusze lwóweckiej policji udali się do miejsca zamieszkania sprawców, skąd zostali zatrzymani, a skradzione mienie odzyskano.

W dniu wczorajszym Sąd Rejonowy w Lwówku Śląskim przychylił się do wniosku Prokuratora i zastosował środek zapobiegawczy w postaci 3- miesięcznego aresztowania dla 31- letniego mężczyzny z powiatu lwóweckiego oraz 28- letniej kobiety z powiatu karkonoskiego. Za popełnione przestępstwa sprawcom grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

-/sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski/-

6 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here