Pobiegli po zdrowie

0
1343

„Rozbiegajmy się zimą”. Pod takim hasłem po raz kolejny w Lwówku Śląskim zorganizowany został zimowy bieg dla zdrowia. W tym udział wzięli dzieci oraz dorośli.

 

 

W niedzielę 11 grudnia 2022 roku, MLKS Rakowice we współpracy z Zespołem Szkół Ekonomiczno- Technicznych w Rakowicach Wielkich i Fundacją im. Św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim po raz kolejny zorganizował zimowy bieg dla zdrowia. To wydarzenie, w którym udział mogły wziąć osoby w każdym wieku.

Jak tłumaczyli organizatorzy celem wydarzenia była popularyzacja biegów masowych jako najprostszej formy rekreacji, wspieranie inicjatyw pobudzających aktywność fizyczną rodzin, osób starszych, osób nieaktywnych sportowo, społecznie i zawodowo, inicjowanie i realizowanie kampanii oraz programów społecznych na rzecz kształtowania poprzez sport potrzeby systematycznej aktywności fizycznej oraz świadomości nawyków prozdrowotnych w społeczeństwie, a także w okresie zimowym, tworzenie warunków do wartościowego spędzania wolnego czasu, aktywizacja i integracja lokalnych środowisk w zakresie działań na rzecz ochrony rodziny, promowanie wolontariatu sportowego oraz rozwijanie poprzez sport aktywnej postawy obywatelskiej, rozwój społeczności lokalnych i ich zaangażowania w sport.

Wydarzenie podzielone zostało na kilka części. Rozpoczęło się od biegu integracyjnego na dystansie 100 metrów, w którym każdy mógł wziąć udział. Następnie na linii startu stanęli najmłodsi. Dzieci biegały na dystansie 100, 200, 300 i 600 metrów oraz 1 kilometra. Tu emocji nie brakowało. Rodzice, koleżanki i koledzy głośno dopingowali startujących biegaczy.

 

 

Po dotarciu do mety każdy z uczestników otrzymywał pamiątkowy dyplom i medal. Te wręczali Pan Marek Łukasik Dyrektor ZSET w Rakowicach Wielkich oraz Pan Jakub Kuśnierczyk – Kierownik szkolenia zawodowego w ZSET.

W biegach dzieci i młodzieży udział wzięło 54 miłośników i miłośniczek biegania. Co ciekawe sporą część z nich stanowili uczniowie z malutkiej, bo liczącej nieco ponad 80 uczniów szkoły z Siedlęcina. Ale nie brakowało tu także uczniów lwóweckich przedszkoli, szkół podstawowych i średnich.

Momentem kulminacyjnym wydarzenia był start biegu głównego na dystansie 10 kilometrów z ośrodka Fundacji im. Św. Krzysztofa w Lwówku Śląskim – Płakowicach, przez Dworek z powrotem do Płakowic. Bieg ten przyciągnął pasjonatów nie tylko ze stolicy powiatu lwóweckiego, ale także z Gryfowa Śląskiego, Mirska, Świeradowa- Zdroju, Złotoryi, Leśnej, Lubania, Jeleniej Góry, Marciszowa, Przejęsławia, Ścinawy, czy Nowej Soli. W biegu głównym na linii startu stanęło 81 zawodników i zawodniczek.

Bieg zabezpieczali policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim, pogotowia ratunkowego w Lwówku Śląskim oraz strażacy z OSP.

 

Klasyfikację generalna ze znakomitym czasem 33:57 wygrał Kamil Makoś żołnierz 23 Pułk Artylerii Bolesławiec. Najlepszą wśród kobiet z czasem 40:39 okazała się Klaudia Petters reprezentująca Prorowery Racing Team.

Joanna Łukasik i ksiądz Krzysztof Kiełbowicz, współorganizatorzy wydarzenia wszystkim zaangażowanym w jego przygotowanie oraz sponsorom składają serdeczne podziękowania. Te w szczególności kierują do: Sebastiana Wieczorka i Krzysztofa Krzymowskiego oraz uczniów ZSET Rakowice Wielkie za przeprowadzenie zawodów. Doroty i Patrycji Wołoszyn oraz Barbary Zapart z biura zawodów. Dominika Zająca, Marcina Nalepki i Tomasza Marut za sędziowanie i zdjęcia. Adama Dymitrocy za pomoc w wytyczeniu tras dla dzieci.
Za wsparcie finansowe wydarzenia organizatorzy dziękują Jackowi Koźleckiemu Prezesowi Zarządu Kopalni Nowy Ląd, Tomaszowi Gluza i Zbigniewowi Janeczko Grupa MTG, Jarosławowi Kwolek – ART Płakowice, Państwu Chapińskim z firmy Dromosttar, Tomaszowi Jaskóła – Browar Lwówek. Firmie Datasport i Decathlon Legnica. Krzysztofowi Hołbowicz i Markowi Łukasik, którzy ufundowali dodatkowe puchary. Marioli Szczęsnej Burmistrz Gminy i Miasta Lwówek Śląski. Arturowi Zych Burmistrzowi Miasta i Gminy Wleń. Danielowi Koko Staroście Lwóweckiemu.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here