Pijany kierowca sprawcą wypadku

1
2606

30 sierpnia na drodze między Rakowicami Małymi a Ocicami doszło do wypadku drogowego. W wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze pojazd wypadł z drogi i uderzył czołowo w przydrożne drzewo. Sprawcą okazał się być 33-letni nietrzeźwy mężczyzna z powiatu bolesławieckiego, który został zatrzymany przez Policję. Pasażerowie tego pojazdu zostali przewiezieni do szpitala.

 

W niedzielę 30 sierpnia chwilę po godzinie 21:00 Oficer Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie dotyczące uderzenia w drzewo przez samochód osobowy. Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim ustalili, że 33-letni mężczyzna, który kierował Skodą Fabią nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i uderzył czołowo w przydrożne drzewo

Na miejsce zostali wezwani ratownicy medyczni, którzy zabrali poszkodowanych pasażerów do szpitala. Policjanci od mężczyzny wyczuli silną woń alkoholu. Podczas badania alkomatem, okazało się, że ma on 2 promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali go i zabezpieczyli miejsce zdarzenia.

Nietrzeźwy kierowca trafił do policyjnej celi, zatrzymano mu prawo jazdy. Nie uniknie on teraz odpowiedzialności karnej za spowodowanie wypadku w stanie nietrzeźwości.

 

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here