Pijany i bez uprawnień wjechał w ogrodzenie posesji

0
2387

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i bez uprawnień odpowie 19-latek z gminy Mirsk. W Giebułtówku mężczyzna mając ponad promil w organizmie wjechał osobowym renault w ogrodzenie posesji. Jak ustalili policjanci kierowca nie tylko był pod wpływem alkoholu, ale też nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Wczoraj, 11 maj br., chwilę przed północą Dyżurny lwóweckiej komendy otrzymał zgłoszenie, że samochód osobowy marki Renault uderzył w ogrodzenie w miejscowości Giebułtówek.

Funkcjonariusze obsługujący zdarzenie ustalili, że kierujący nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, po czym zjechał na pobocze, a następnie wjechał w płot jednej z nieruchomości.

Okazało się, że samochodem kierował 19-letni mieszkaniec gminy Mirsk. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny potwierdziło przypuszczenia policjantów. Okazało się, że 19-latek ma ponad promil alkoholu w organizmie.

Dalsze czynności mundurowych pozwoliły na ustalenie, że mężczyzna nie tylko kierował samochodem znajdując się w stanie nietrzeźwości, ale też w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Kierowanie pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 2. Natomiast zgodnie z wejściem w życie nowych przepisów ruchu drogowego za jazdę bez prawa jazdy grozi sądowy zakaz kierowania pojazdami oraz grzywna nie niższa niż 1500 złotych

-/sierżant Olga Łukaszewicz, Komenda Powiatowa Policji w Lwówku Śląskim/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here