Palił w piecu styropianem. Odwiedziła go straż miejska

25
5298

W Gryfowie Śląskim nie ma przyzwolenia na spalanie w piecach śmieci, a tym bardziej tak niebezpiecznych dla środowiska odpadów jak styropian. Przekonał się o tym jeden z mieszkańców.

 

 

Gryfowscy strażnicy miejscy podczas patrolu dostrzegli, iż okolice centrum miasta spowite są gęstym, gryzącym dymem. Postanowili ustalić, skąd ten dym pochodzi. Szybko okazało się, iż wydobywa się on z komina jednej z kamienic przy ulicy Kolejowej. Decyzja strażników była natychmiastowa. Po chwili zapukali oni do właściciela mieszkania.

Tam potwierdziły się przypuszczenia o paleniu w piecu odpadami. – Mężczyzna spalał w piecu styropian – wyjaśnia nam Marek Madeksza Komendant Straży Miejskiej w Gryfowie Śląskim, który dodaje, iż 37- latek otrzymał nakaz natychmiastowego wygaszenia i wyczyszczenia pieca oraz oddania reszty odpadów do PSZOK-u. Nie obyło się też bez solennego mandatu.

Mieszkaniec Gryfowa Śląskiego zobowiązał się też, iż nie będzie już spalał odpadów.

Warto pamiętać, iż gdy zaniepokoi nas dym wydobywający się z komina domu sąsiada, jego zapach, kolor, to możemy zgłosić taką sytuację straży miejskiej, a nawet wezwać policję.

25 KOMENTARZE

  1. Przecież w publicznym wystąpieniu w tv , i każdym serwisie informacyj było pozwolenie sam Jarosław pozwolił:palcie czym się da tylko nie oponami .a nawet ostatnia wypowiedź na temat palenia węglem brunatnym .:.co z tego że smog i smród inne kraje używają brunatny i jakoś żyją więc my też możemy; Jak więc takie słowa wypowiada publicznie ktoś z branży władzy to jak to TRAKTOWAĆ!!;?
    W Ten sezon grzewczy straż miejska będzie miała pełne ręce roboty takich interwencji będzie multum i odmowy mandatów, jedyne co nam zostaje to maseczki antysmog nosić

      • Nie płać. Jarek wyraźnie powiedział , że wszystkim oprócz oponami. A te 3000 zł należą się jak psu buda. Szkoda , że nie myślą o ludziach , którzy powymieniamy ogrzewania na ekologiczne. Jeszcze dwa lata temu trąbili , że odchodzimy od kopciuchów.

  2. najpierw namawiają dopłacają do wymiany kopciuchów a teraz leci cytat palcie czym się da ,tylko nie oponami wiec nic dziwnego ze jest smog i smród bo wielu wzięło sobie do serca rady naszego polityka PRZECIEŻ da się ŻYĆ.DOBRZE ZE POGODA W MIARE ZE JESZCZE WSZYSTKIE PIECE W 100 PROCENTACH NIE CHULAJA. BO JAK ZACZNĄ TO DOPIERO BEDZIE WESOŁO. BEDZIEMY WDYCHAC SUPER EKO POWIETRZE BRAWA DLA NASZEGO JARECZKA ZA SUPER POMYSŁOWE WYOPWIEDZI I DECYZJE .DZIEKI NIM NA PEWNO BEDZIE NAM CIEPŁO TANIO ,ZDROWO .HE WIEC CZEMU SIE CZEPIAMY

    • Człowieku co ty gadasz? Hurtem a przede wszystkim barany emeryckie pobiegną głosować na tego gnoma,satrapę nowogrodzkiego bo jak jedna stara kunda mowila w telewizji-taki mądry i do kościoła chodzi. Szlag człowieka może trafić ale co zrobić,że jak mówił klasyk “ciemna masa” to ciemna masa,koniec kropka.

  3. Z tego wynika ,że komuna róźowo-tęczowa jest gorsza od komuny czerwono-bolszewickiej.Za tamtej komuny też węgla brakowało ale ORMOWCY nie kontrolowali nam kotłowni. Wpadliśmy z deszczu pod rynnę.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here