Obywatelu, zapłać i odbierz zamówiony węgiel

20
3192
węgiel skład opału
zdjęcie poglądowe

Burmistrz zwraca się z prośbą do mieszkańców, którzy składali wnioski na zakup węgla o to by dokonywali płatności i odbierali go ze składu.

 

 

“Osoby, które znajdują się na liście SORTYMENT GROSZEK a nie zrealizowały swojego przydziału, proszone są o przybycie do Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski pok. 13 lub 102 w celu odebrania przysługującego węgla w ilości wpisanej we wniosku. Możliwość odbioru łącznie do 3 ton”. – pisze w komunikacie burmistrz Lwówka Śląskiego.

Czyżby dziś mieszkańcy gminy nie potrzebowali już węgla?

20 KOMENTARZE

 1. Węgiel był potrzeby w październiku a nie w marcu! Ludzie dostali te 3 tys na węgiel, ale ile mieli czekać żeby się ogrzać? Pół roku? Może już dawno te osoby zamarzły! A tak serio, pierwsza tura miała być w tamtym roku, a nie dwie naraz z miesiąca na miesiąc, i skąd nagle wziąść 3 tysiące? Do wypłaty daleko.

 2. Panstwo dalo pieniądze na wegiel,jezeli nie wzieli tego wegla to po prostu niech oddadzą z powrotem pieniądze do gminy skoro im jest niepotrzebny wegiel,tyle w temacie.

 3. Jak ja dostałem 3 tyś , to węgla z przydziału jeszcze nie było. Za te pieniądze kupiłem węgiel na wolnym rynku , ile i jakiej jakości nie będę pisał (@#$**&&&^%#$) .
  Pół zimy marznęliśmy w domu, a teraz BOOM – kupcie węgiel.
  Czy to nie jest paranoja ?

 4. Byłem u Pani Burmistrz w grudniu z zapytaniem kiedy będzie wegiel.Zostalem potraktowany jak byłbym niepoczytalnym intruzem.Dziekuje pani Szczesna za wegiel na wiosnę.Ta sytuacja pokazuje jak burmistrz lwowka rządzi miastem i traktuje mieszkańców.

 5. Wiosna wiosną, ale widzę że nikt nie myśli o następnej zimie, ludzie myślą ze jesienią będzie taniej???? To bez płaczu na jesień, że drogo i że nie ma!!! Nie dogodzi.

 6. Czyli co? Mieli czekać do marca na węgiel? Wzięli pieniądze i kupili opał, który był dostępny. Nikt nie chce zamarznąć. Więc nie rozumiem stwierdzeń typu:
  Karol
  2 marca 2023 17:12 at 17:12:55
  Panstwo dalo pieniądze na wegiel,jezeli nie wzieli tego wegla to po prostu niech oddadzą z powrotem pieniądze do gminy skoro im jest niepotrzebny wegiel,tyle w temacie.
  Anonim
  2 marca 2023 18:23 at 18:23:31
  Właśnie nich nie cwaniakuja kasę wzięli na węgiel i przepuścili niech zwracają.

  Wy byście czekali do marca czy za te pieniądze kupili opał na zimę, aby nie zamarznąć???
  Ludzie myślcie!!!

  • Znam takich cwanakow , którzy brali kasę bo dają a opału mieli na dwie zimy.Nie oceniam tych którzy naprawdę kupili opal ,ale nie toleruję cwaniactwa.

 7. W Gryfowie węgla nie brakuje, temat jest realizowany dobrze i sprawnie. Obecnie na składzie jest orzech i chyba groszek, był i będzie kostka. Węgiel jest bardzo dobrej jakości !!!! po 2000/t plus koszty dowozu ze składu.

 8. Złożyłem 2 wnioski.Podałem swój numer telefonu i adres e-mail.Jakoś do tej pory nikt mnie nie powiadomił o możliwości uiszczenia opłaty i odbiorze węgla we wskazanym punkcie.Dwa tygodnie temu byłem w Urzędzie M.i Gm. i usłyszałem,że dopiero realizowane są podania z połowy listopada.Jaka zatem jest prawda?Jutro ponownie przejdę do Urzędu.

 9. Pomijając fakt, że państwo nie wskazało celu wydatkowania tych pieniędzy, więc formalnie nie było obowiązku przeznaczać ich na węgiel, to osoby, które mimo wszystko zdecydowały się przeznaczyć je na cele grzewcze, zwykle potrzebowały opału przed zimą, a nie po niej, więc zaopatrzyły się w niego za te lub inne pieniądze wcześniej. Skoro gmina nie umiała zapewnić mieszkańcom możliwości zakupu węgla w sezonie, to nie może teraz żebrać o wykup. Być może wyciągnie z sytuacji odpowiednie wnioski i będzie się w przyszłości bardziej sprężać? 🙂

 10. Właśnie o to chodziło rządzącym…
  Przerzucili odpowiedzialność na samorządy i wszyscy mają pretensje do wójtów, burmistrzów, prezydentów miast.
  Bałaganu narobił pis i nikt inny. Samorządy próbują jakoś to ogarnąć, lepiej lub gorzej, ale próbują.
  Rządzący umyli ręce…

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here