O krok od tragedii. Pożar o poranku

1
2849

Było kilka minut przed godziną 5. nad ranem, kiedy mieszkańców ze snu zbudziło wycie strażackiej syreny. Niebo nad miastem rozświetliły niebieskie światła.

 

Kilka minut przed godziną 5. nad ranem w niedzielę 28 kwietnia 2024 roku Dyżurny Powiatowego Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Lwówku Śląskim otrzymał zgłoszenie o pożarze w centrum Lubomierza. Na miejsce natychmiast dysponowano zastęp strażaków z OSP KSRG Lubomierz.

Na miejscu okazało się, iż pali się plastikowy kontener na śmieci. I choć pożar kontenera ze śmieciami nie wydaje się być groźny, ani trudny do ugaszenia, to w tym przypadku pojemnik stał tuż przy ścianie budynku, co groziło wdarciem się ognia do jego wnętrza.

Podobne zdarzenie miało miejsce kilka dni temu w Jeleniej Górze. Tam 46- letni mężczyzna celowo podpalił w dwóch dyskontach spożywczych kontenery na śmieci, w wyniku, czego w jednym z nich ogień przeniósł się na elewację oraz konstrukcję dachu sklepu powodując zniszczenie wyposażenia oraz towaru. Swoim działaniem mężczyzna spowodował straty w wysokości blisko 4,5 mln złotych. Na szczęście w pożarze nikt nie został ranny. Za zniszczenie mienia 46- latkowi grozi nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją Sądu Rejonowego w Jeleniej Górze został on tymczasowo aresztowany.

Jak doszło do pożaru w Lubomierzu? Czy to było podpalenie, czy może ktoś niefrasobliwie wyrzucił gorący popiół do plastikowego kontenera, bądź niedopałek papierosa? Tego na tę chwilę nie jesteśmy w stanie wskazać.

Lubomierscy strażacy szybko poradzili sobie z zagrożeniem. Resztki śmietnika zostały dogaszone. Ślady pożaru na elewacji budynku pokazują jak mógł być on groźny.

1 KOMENTARZ

  1. Kto stawia pojemnik na śmieci przy ścianie budynku łamie przepisy i nomen omen igra z ogniem. Tu powinna zareagować jako pierwsza firma odbierająca odpady. Znieczulica, czy niefrasobliwość, że brakuje reakcji na różnego rodzaju nieprawidłowości i łamanie prawa. Jak to się kończy widać w powyższym tekście.
    OSP ugasiła pożar i co dalej – czy następny pojemnik zostanie postawiony pod ścianą???

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here