Nowy samochód do przewozu niepełnosprawnych

0
696
fot.: Powiat Lwówecki

Jeden z tych pięknych samochodów wkrótce przyjedzie do Lwówka Śląskiego. Korzystać z niego będą podopieczni Zespołu Placówek Edukacyjno- Wychowawczych.

Władze Powiatu Lwóweckiego rozstrzygnęły konkurs na zakup fabrycznie nowego samochodu, który trafi do ZPEW w Lwówku Śląskim. Auto jest przystosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Będą nim podróżować wychowankowie, którzy są dowożeni na zajęcia do placówki.

 

Potrzeba zakupu była oczywista. – mówi Wicestarosta Zbigniew Grześków, który tłumaczy, iż samochody, które w chwili obecnej są wykorzystywane w „Płakowicach”, są już mocno wyeksploatowane. – Koszty napraw zadecydowały o potrzebie kupna nowego samochodu, bo samochody są tam używane na co dzień i muszą być sprawne – dodaje Wicestarosta Lwówecki.

 

Samochód będzie posiadał m.in. w drugim i trzecim rzędzie siedzenia z zagłówkami oraz z trzypunktowym i bezwładnościowymi pasami bezpieczeństwa (z możliwością szybkiego demontażu) a ponadto homologowaną zabudowę do przewozu 1 osoby na wózku inwalidzkim i najazdy z bieżnią przeciwpoślizgową dla wózka inwalidzkiego zamontowane przy drzwiach tylnych samochodu.

 

Koszt zakupu to 145.878 złotych. w tym 80 tysięcy pochodzi z PEFRON-u a reszta to środki własne Powiatu Lwóweckiego.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here