Nowy ład w Lwówku Śląskim

18
2227
zdjęcie nadesłane przez czytelników - dziękujemy (10.01.2022)

W żadnym razie nie chodzi tutaj o rządowy program rozwoju Polski, który – jak zapewniają rządzący – ma na celu przede wszystkim wyjście z kryzysu wywołanego pandemią.

 

Bajzel, bałagan, nieporządek, syf, śmietnik, … to synonimy tego nieładu, który mieszkańcy i klienci znajdują przy myjni samochodowej przy ulicy Jaśkiewicza w Lwówku Śląskim.

To zdjęcie raczej nie wymaga komentarza. Otrzymaliśmy je wczoraj późnym popołudniem od czytelników. Widok nie pozostawia wątpliwości, iż ten ład ktoś powinien niezwłocznie uporządkować.

18 KOMENTARZE

 1. Teren prywatny. Gość robi biznes na myjni, kasę trzepie. Usunął kosz na śmieci z terenu myjni/odkurzacza. Niech sprząta skoro zarabia na tym. Znów gmina ma płacić za czyjś obowiązek?

 2. Teren prywatny, to właściciel sam powinien posprzątać, co do klientów to sami ten syf zostawiają a wystarczy pozbierać śmieci z auta do zrywki, potem wywalić u siebie pod domem do śmietnika.

 3. A zobaczcie w jakich warunkach dzieciaki czekają na autobus przy Domu Kultury w Lwówku Śląskim, może tak by włodarze usiedli sobie gołymi pupami na chodniku tak jak skazane są dzieciaki. Wstyd i sromota dla władz.

  • To droga wojewódzka nie gminna a miejsce przystanku przeniósł nasz wybitny człowiek z sejmiku wojewódzkiego. Sam się tym osiągnięciem chwalił w mediach i socialnefiach to jego pytaj co z wiatą

 4. Straż miejska niech mandat wystawi właścicielowi myjni. Postawi ponownie śmietniki. Ciekawe czy za śmieci płaci zgodnie z ustawą i stawką za kubeł dla prowadzonej działalności.

 5. Wczoraj !!!! postawiono wiatę na przystanku dla szkoły nr1 . Straż miejska nie widzi tego syfu, bo ujeżdza samochodem. Komendant nawet na śniadanie przyjeżdza służbowym samochodem, ale nie zwróci uwagi na teren obok kiosku , co jest wokół drzew na ul Kościuszki

 6. No cóż – ciągle widać ,że jesteśmy potomkami przesiedleńców zza Buga . W 1945 dzieliła nas przepaść cywilizacyjna ok 100 lat i jak widać do wyrównania jeszcze daleko. Głosy że właściciel powinien posprzątać a nie ,że korzystający to zwykłe bydło tego dowodzą. Myślę ,że właściciel to akurat foto-pułapkę powinien zainstalować. Jak widać na ludy wschodu tylko kij i surowe kary działają.

  • Poczytaj sobie przepisy w tej kwestii. Właściciel terenu jest odpowiedzialny za porządek na jego terenie. Nieistotne kto naśmiecił. On powinien zostać ukarany. W następnej kolejności może próbować szukać sprawców, którzy dają mu zarobić myjąc samochody i zostawiają śmieci. Udajesz “yneligentnego”, a wyszło jak wyszło.

 7. Skoro nie ma śmietnika, to śmieci z samochodu wyrzuca się w domu, gówniarze robią tam sobie zloty wieczorem, muzyka na cały regulator, i darcie mordy na całą ulicę. Więcej patroli policji.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here