Niszczył samochody i kradł

0
996

Uszkodził trzy samochody rysując im lakier i przecinając opony. Policjanci zabezpieczyli przy nim kradzione mienie o wartości blisko 80 tysięcy złotych.

 

Mundurowi z komisariatu zatrzymali mężczyznę podejrzanego o różne przestępstwa przeciwko mieniu, w tym kradzież nowych części samochodowych. Ten wpadł po tym, jak dokonał uszkodzenia samochodów.

„Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Nowogrodźca patrolując teren gminy zatrzymali mężczyznę typowanego do uszkodzenia dwóch pojazdów.” – relacjonuje sierż. Agnieszka Skoczypiec z bolesławieckiej policji, która wyjaśnia, iż podejrzanym okazał się mieszkaniec powiatu lwóweckiego.

Policjanci udowodnili 36- latkowi dokonanie 3 uszkodzeń mienia poprzez zarysowanie powłoki lakierniczej oraz przecięcia opon w dwóch pojazdach. To jednak nie koniec jego kłopotów. W samochodzie użytkowanym przez sprawcę mundurowi zabezpieczyli cztery plastikowe skrzynie z nowymi częściami samochodowymi, które dzień wcześniej zostały skradzione z samochodu ciężarowego zaparkowanego na terenie gminy Warta Bolesławiecka.

„Łącznie policjanci odzyskali mienie o wartości blisko 80 tysięcy złotych. Ponadto mundurowi podczas sprawdzania znaleźli przy mężczyźnie środki odurzające w postaci metamfetaminy. Podejrzany usłyszał 5 zarzutów za popełnione czyny, do których się przyznał.” – tłumaczy policjantka, która dodaje, iż mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here