Nietrzeźwy „zakazowiec” spowodował kolizję

0
1155

Nietrzeźwy kierujący mający dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów spowodował kolizję i uszkodził inny pojazd. Do zdarzenia doszło 9 maja br. w Pilchowicach (gmina Wleń). Zatrzymanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

 

9 maja 2022 roku około godziny 16:00 lwóweccy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Pilchowice (gmina Wleń). Po przyjeździe na miejsce zdarzenia ustalili, że kierujący pojazdem Daewoo Matiz nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu marki Fiat Punto i uderzył w jego tył, po czym odjechał z miejsca kolizji.

Funkcjonariusze podczas patrolu okolicznych miejscowości zauważyli opisany pojazd, który poruszał się z włączonymi światłami awaryjnymi oraz uszkodzonym przodem samochodu. Policjanci zatrzymali i dokonali kontroli pojazdu. Jak się okazało kierującym był 38- letni mieszkaniec powiatu lwóweckiego. Stan mężczyzny wskazywał, że znajduje się on pod wyraźnym działaniem alkoholu. Wynik badania wskazał 3 promile w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

38- letni kierujący odpowie teraz nie tylko za złamanie zakazu sądowego i spowodowanie kolizji, ale także za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz musi liczyć się z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi.

-/sierżant Olga Łukaszewicz, KPP w Lwówku Śl. /-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here