Nie ma chętnych na sołtysa

21
3070

Fiaskiem zakończyło się podejście do wyborów sołtysa. Zaplanowane na jutro wybory nie odbędą się. Powód? Brak chętnych.

 

Sołtysi są najbliżej mieszkańców wsi, to do nich w pierwszej olejności zwracają się mieszkańcy z wszelkimi problemami, to oni organizują różnego rodzaju wydarzenia, to oni nadają rytm życia w sołectwie. Bycie na pierwszej linii niesie z sobą liczne konsekwencje. Są te dobre – podziękowania, życzenia, ale więcej jest tych trudnych spotkań z mieszkańcami, którzy mają konkretne oczekiwania. A to droga dziurawa, a to rowy zarośnięte, a to świetlicę trzeba otworzyć, a to trzeba coś zorganizować, … Pracy dla sołtysa nie brakuje.

Być może to właśnie trudny pracy sprawiają, iż w Olesznej Podgórskiej nie ma chętnych do objęcia tej jakże ważnej funkcji.

„W związku z brakiem zgłoszeń kandydatów na sołtysa i członków rady sołeckiej w Olesznej Podgórskiej informujemy, iż zarządzone wybory na dzień 15.07.2021 r. nie odbędą się.” – informuje na stronach magistratu Burmistrz Lubomierza.

21 KOMENTARZE

 1. Teraz to niech były Burmistrz startuje ,w poprzednich wyborach podstawili na siłę osobę żeby inna tylko nie była sołtysem,teraz już nie jest chętna, dziwne ,podziękujcie byłemu i teraz rządzącym.

 2. Oj widzę tutaj jakiś ksiądz robi wpisy albo moherowy beret do pozostałych normalnych nie bierzcie byłego biskupa na sołtysa bo szkoda dzieci.

 3. Tacy byli chętni do rządzenia wioską myśleli ,że to sama przyjemność .Nic nie dokonali a tylko krytykowali co można lepiej zrobić..Skłucili ludzi ze sobą a na koniec wszystko porzucili .Wstyd na całą okolicę.
  Nikt tak naprawdę po nich nie chce objąć stołka .
  We wiosce czas się zatrzymał. Wygląda tragicznie .Droga lata 70- te,przystanki jak za komuny,brak wody ,gazu i kanalizacji. Jednym słowem “średniowiecze”.

 4. Prawdę mówiąc co sołtys może w sprawie drogi, wiat przystankowych czy już nie mówiąc o kanalizacji i wodociągu z własnych pieniędzy ma to pokryć jak rada gminy nie da to nic się nie zrobi sołtys może sobie podatki zebrać i ogłoszenie na tablicy wywiesić kiedy jest zebranie.

 5. W Lubomierzu niema kto kto dziury załatać przy placu zabaw ,pasy malują gdzie niegdzie bo inne do powiatu należą ,widać jak Gmina współpracuje z powiatem ,park klasztorny dla turystów zamknięty niby przed chuliganami a prawda jest inna .

 6. Niektórzy mieszkańcy, sami chcieli wielkiej zmiany. Stało się. Pan Andrzej nie wytrzymał dalszych szykan, zatem ustąpił „lepszym”. Sielanka trwała przez chwilę, później wielka rezygnacja i? Gdzie pro-bono trzeba działać, ludzi do tego zachęcać z sercem trzeba podchodzić i po rękach całować, że przychodzą pomagać dla społeczeństwa. Może się to jeszcze zmienić, ale pokory trzeba nabrać i postawić na tego, co już się sprawdzał.

  • Ostatnio sołtysem w Olesznej była pewna Pani nie Andrzej ,mieszkacie i nie wiecie na kogo głosowaliście ostatnio,tak jak wyżej napisane podziękujcie byłemu Burmistrzowi i teraz rządzącym za ustawkę że innego Pana nie chcieli dopuścić .

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here