Nastoletni kierowca nie zatrzymał się do kontroli. Uciekając staranował radiowóz

2
1803

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi młodemu kierowcy z powiatu lubańskiego, który to nie zatrzymał się do kontroli drogowej zmuszając policjantów do pościgu, staranował blokujący mu drogę ucieczki radiowóz policyjny, posiadał przy sobie narkotyki i kierował pod ich wpływem. Jego rówieśnik, pasażer pojazdu, usłyszał zarzut posiadania środków odurzających.

 

Kilka dni temu na terenie powiatu lwóweckiego patrol policji podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym VW Golf. Pomimo wydawanych przez funkcjonariuszy, poruszających się oznakowanym radiowozem, sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierujący z nadmierną prędkością wjechał na teren Lubania. Do pościgu przyłączył się kolejny patrol tamtejszej policji oraz funkcjonariusze z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji z Legnicy będący wówczas na terenie w Lubania.

Mężczyzna nie reagował na wydawane sygnały i nadal kontynuował jazdę ulicami miasta. Ucieczka zakończyła się na jednej ze stacji paliw. Gwałtownie rozpędzony pojazd, aby utorować drogę ucieczki, najpierw uderzył w prawą stronę oznakowanego radiowozu, następnie wjechał na teren stacji paliw, gdzie najechał na tył tego samego radiowozu blokującego wyjazd ze stacji. Kierujący Volkswagenem w dalszym ciągu podejmował próbę ucieczki, cofając swoim pojazdem uderzył w stojącą na parkingu naczepę ciężarową.

Kierującym samochodem osobowym okazał się 17-letni mieszkaniec powiatu lubańskiego. W kieszeni mężczyzny policjanci znaleźli metalowy młynek z zawartością najprawdopodobniej marihuany. Przeprowadzone badanie narkotestem wskazało, że 17-latek był również pod wpływem działania środka odurzającego. Od mężczyzny pobrano krew, aby poprzez badanie laboratoryjne potwierdzić wynik testu i określić rodzaj substancji.

Podczas brawurowej ucieczki w pojeździe znajdowało się jeszcze dwoje pasażerów. U jednego z nich, także 17-latka, policjanci ujawnili schowane w bieliźnie narkotyki. 20- letnia pasażerka została hospitalizowana.

17-letni kierowca usłyszał już zarzuty. W konsekwencji grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5. Nie uniknie również zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym. Jego rówieśnik odpowie za posiadanie narkotyków.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka Źródło: KPP w Lubaniu

2 KOMENTARZE

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here