Na stacjach drogo, a będzie jeszcze drożej

14
922

Wzrost cen na stacjach w najbliższych dniach zapowiadają eksperci paliwowi. Jak wskazują ma to związek z rosnącymi cenami na rynkach światowych. O ile drożej zapłacimy?

 

 

Drogo, bardzo drogo, drożyzna, … kierowcy w Polsce przyzwyczaili się już do wysokich cen na stacjach paliw. Te jednak znowu rosną i nadal będą szły w górę. Notowane w ostatnich kilkunastu dniach podwyżki na rynkach hurtowych znajdują swoje przełożenie w sprzedaży detalicznej.

Na przełomie maja i czerwca spodziewamy się dalszego wzrostu średnich cen Pb i diesla na stacjach, choć kluczowe dla dalszego kierunku zmian będą zmiany na rynku ropy, a te w największym stopniu mogą być uzależnione od decyzji OPEC+ w kwestii ustalenia nowych celów produkcyjnych i osiągnięcia porozumienia dotyczącego pułapu zadłużenia USA. – wskazują eksperci z rynku paliw z serwisu reflex.com.pl.

Jak na razie nikt się nie chce wypowiadać, co do skali podwyżek, czy będzie to kilka, kilkanaście groszy, a może więcej. Dużo w tym względzie zależy od cen na rynkach hurtowych. Niemniej nie bez znaczenia są także ruchy podejmowane przez Orlen i nasz rząd.

 

 

– Czechy to strategiczny rynek Grupy ORLEN. Mamy tu dwie rafinerie, prowadzimy produkcję petrochemiczną i posiadamy największą w kraju sieć detaliczną – wskazuje w mediach społecznościowych Daniel Obajtek Prezes PKN ORLEN – Powiększamy zasoby ropy w Norwegii. Grupa ORLEN posiada udziały w jednym z największych projektów wydobywczych na Norweskim Szelfie Kontynentalnym. – dodaje.

Przyjeżdżający na stacje paliw kierowcy muszą jednak coraz głębiej sięgać do kieszeni. A zbliżają się wakacje, podczas których wzrasta zapotrzebowanie na paliwa a tym samym i ceny tych surowców.

14 KOMENTARZE

  1. Drogo? Znam kilka rodzin, które mają po trzy/cztery samochody a jeżdżą jednym na zmianę. I dziwić się że nie ma miejsc parkingowych. Drogo? dobre. Komu drogo tankować po stronie niemieckiej

    • Dziad spójrz na siebie, domu własnego nie masz ,opłaty cię nie interesują, tylko wstajesz do pracy przespać się i zero obowiązków,pieniądze oczy ci zaślepiły.

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here