Motorowerzysta pod wpływem narkotyków uciekał przed policjantami

4
808
motocykl (fot. Policja Lwówek Śląski)

Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, jazda pod wpływem środków odurzających, a także ich posiadanie były powodami, dla których 37- latek z powiatu lwóweckiego nie zatrzymał się do kontroli. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

 

W nocy 09/10 sierpnia br. policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lwówku Śląskim podczas patrolu rejonu służbowego zwrócili uwagę na poruszający się motorower. Policjanci wydali wyraźny znak do zatrzymania się, mimo to kierujący przyspieszył i zaczął uciekać. Po kilku kilometrach na łuku drogi mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i przewrócił się. 37- latek z powiatu lwóweckiego nie doznał żadnych obrażeń ciała.

Podczas wykonywanych czynności z mężczyzną okazało się, że powodem nie zatrzymania do kontroli był fakt, iż ma on sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a także posiada przy sobie metamfetaminę. Ponadto funkcjonariusze przeprowadzili badanie na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym. Narkotest wskazał, iż kierujący znajduje się pod wpływem metamfetaminy. 37- latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi.

Za popełnione przestępstwa grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

sierż. Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śląski

4 KOMENTARZE

  1. Bo takie kary u nas można śmigać kilka razy i mieć zawiasy i się śmiać z tego wszystkiego i tak śmigają a prawdziwą karę dostają jak coś porządnego wywinąć im się uda kogoś na pasach rozjadą

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here