Motocyklowe patrole w powiecie lwóweckim – podsumowanie

11
1034

Temperatura wynosząca kilkanaście stopni i słoneczna pogoda na przełomie starego i nowego roku zachęciła motocyklistów do wyjechania na drogi. Również tych z Policji. Wyposażeni w nowe policyjne motocykle funkcjonariusze lwóweckiej drogówki ruszyli dbać o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

 

 

Policjanci z lwóweckiej jednostki, każdego dnia dbają o bezpieczeństwo mieszkańców całego powiatu. Teraz nad bezpieczeństwem uczestników ruchu drogowego czuwają również funkcjonariusze na nowoczesnych motocyklach, które są dużym ułatwieniem w eliminowaniu zagrożeń na drodze. Dzięki nim policjanci są w stanie jeszcze skuteczniej reagować na niebezpieczne zachowania, szczególnie ze strony nieodpowiedzialnych kierowców. Wszystko po to, aby nie dochodziło do tragicznych zdarzeń na drogach.

Ostatnie dni przyniosły ciepłą i słoneczną pogodę. Na drogach powiatu lwóweckiego zauważyć można było wielu kierujących, którzy postanowili przewietrzyć swoje jednoślady. Pełniący służbę na motocyklach funkcjonariusze Ogniwa Ruchu Drogowego w ostatnich trzech dniach przejechali łącznie blisko 800 km. Patrolując drogi powiatu lwóweckiego skontrolowali 30 jednośladów pod kątem posiadanych uprawnień oraz ujawniali wykroczenia- głównie te dotyczące przekraczania linii podwójnej ciągłej. Ponadto zatrzymali jednoślad typu cross niedopuszczony do ruchu oraz dwa pojazdy bez ważnej polisy ubezpieczeniowej.

 

 

Funkcjonariusze apelują o to, aby motocykliści pamiętali o zasadach bezpiecznej jazdy. Natomiast do kierowców samochodów, aby ci patrzyli w lusterka i zwracali szczególną uwagę na motocyklistów, którzy z roku na rok coraz liczniej pojawiają się na drogach.

-/starszy sierżant Olga Łukaszewicz KPP Lwówek Śl./-

11 KOMENTARZE

  1. Spoko, ale policja parkująca swoje moto na chodniku podczas sprawdzania dokumentów innego moto to chyba niepotrzebnie, co? Można metr dalej postawić? Chodnik niby nieuczęszczany, ale przykład powinien iść z góry.

    • Jakby postawili metr dalej, to motocykle wypierd…liłyby się. Widać, że amator pisze. Poza tym motocykle zgodnie z przepisami były pozostawione z włączonymi światłami uprzywilejowania. W takim przypadku lepiej pozostawić na chodniku niż na ruchliwej drodze. Pozdrawiam zadrośników i niedouczonych 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here