Modernizacja budynków instytucji kultury w Lubomierzu

13
789

Władze Gminy Lubomierz przystępują do kolejnych dwóch ważnych inwestycji, które mają zmienić komfort i wizerunek lubomierskich instytucji kultury.

 

 

W 2022 roku władze Gminy Lubomierz przystąpiły do modernizacji gminnych budynków, w których swoje siedziby mają instytucje kultury. Modernizacja energetyczna budynku Lubomierskiego Centrum Kultury kosztowała bagatela 1.650.000 złotych, a za modernizację Gminnej Biblioteki Publicznej w Lubomierzu zapłacono 667.148,83 zł. Co warto podkreślić, to gro środków zostało pozyskanych przez Burmistrza ze źródeł zewnętrznych.

Dziś wyremontowane wnętrza lubomierskiej Biblioteki zachwycają. Tu nowoczesność i funkcjonalność łączy się z historią. Dzięki starannym pracom renowacyjnym i przemyślanemu designowi, te zabytkowe pomieszczenia odzyskały dawny blask, a jednocześnie wzbogaciły się o współczesne rozwiązania, które zapewniają użytkownikom komfort i funkcjonalność. Perełką staje się też budynek Lubomierskiego Centrum Kultury.

Jednak w pierwszy etapie nie wszystko zostało zmodernizowane. Teraz Gmina przystępuje do drugiego etapu prac. Pod koniec maja ogłoszony został przetarg na kontynuację modernizacji budynków instytucji kultury w Lubomierzu.

Jak wskazuje Pan Janusz Lichocki Wiceburmistrz Lubomierza zadanie to podzielone jest na dwie części. Pierwsza obejmuje modernizację biblioteki a druga modernizację LCK-u.

W zakres prac związanych z modernizacją biblioteki wchodzi m.in. wymiana pokrycia dachowego, remont elewacji, modernizacja pomieszczeń na I piętrze ale także poprawa bezpieczeństwa i wizerunku przed wejściem do budynku. Natomiast zakres prac związanych z modernizacją Centrum Kultury przewiduje dokończenie remontu budynku, w tym wymianę instalacji elektrycznych i remont pomieszczeń.

Oferty w przetargu powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu. Wyłoniony wykonawca na realizację zadania będzie miał 14 miesięcy od dnia podpisania umowy. Zadanie realizowane jest w ramach Polskiego Ładu.

13 KOMENTARZE

  • Budynki należące do Gminy będące zabytkami wymagają z mocy prawa opieki
   Środki na remonty udalo sie zdobyć i pochodzą z projektów zewnetrzych, przeznaczonych na kulturę. Nie na basen, nie na drogę lecz kulturę. Można o te srodki wystąpić i mieć wyremontowany budynek lub za kilka lat byc zmuszonym remontować go budżetu.

 1. Bo trzeba było najpierw pomyśleć. Bo nie chodzi o to aby było. Tylko aby było i dobrze funkcjonowało, bezpiecznie, oszczędnie i z dobrym przeznaczeniem. Przed każdą inwestycją Trzeba uwzględnić plusy i minusy. Może tak zrobiono aby.

 2. 20 lat upraszania się o wyasfaltowanie drogi gminnej…. i nic. A na kulturę (czytaj: górnolotną bzdurę) idą miliony. Mieszkańcy i ich potrzeby na samym końcu.

  • Te wszystkie remonty i modernizacje to pozostałości po byłym Burmistrzu które są zatwierdzone i tu nikt już nic nie może zrobić ,gdzie byłeś wcześniej?.

  • Boblioteka nie jest dla mieszkańców? Świetnie prowadzona instytucja, dowożąca książki czytelnikom nawet do domu i organizująca dla dzieci wspaniale zajęcia nie jest dla mieszkanców?!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here