Młodzież na zimowym obozie szkoleniowym

0
573

Tradycją Zespołu Szkół w Lubomierzu jest organizacja zimowych oraz letnich obozów szkoleniowych dla uczniów z klas mundurowych.

 

 

W tym roku szkolnym nie mogło być inaczej. Lubomierska młodzież miała okazję uczestniczyć w zimowym zgrupowaniu w Szklarskiej Porębie w dniach 8-11.01.2024r.

Szkolenie odbywało się z zakresu: -nauka i doskonalenie jazdy na nartach zjazdowych – instruktor ppłk SG Ł. Karliński -nauka poruszania się na nartach biegowych. Instruktorzy: st.chor.szt. SG K. Rybicki i M. Kielar – zajęcia teoretyczne i praktyczne z łączności, optoelektroniki, bezpiecznego poruszania się po górach, elementy krajoznawstwa – instruktorzy: st.chor.szt.SG M. Kielar, chor. SG M. Capkunis oraz mł. chor. SG A. Tumiłowicz.

Wszyscy wyżej wymienieni funkcjonariusze Straży Granicznej służą w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu, który obejmuje swoim patronatem uczniów z Liceum Ogólnokształcącego im. Aleksandra Kamińskiego w Lubomierzu.
-zajęcia ogólnorozwojowe na sali gimnastycznej,basenie, oraz zaprawy i warty nocne na obiekcie i w terenie prowadzili również szkolni instruktorzy: Łukasz Laszczyński, Rafał Głowacki oraz Michał Prutis.

Ponadto zajęcia specjalistyczne w zakresie strażacko -ratowniczym prowadzili; prezes OSP Lubomierz druh Marek Ciereszko oraz Komendant Gminny ZOSP w Lubomierzu druh Przemysł
aw Janków.

Wszystkim, którzy włączyli się w organizację i pomoc w przedsięwzięciu składamy serdeczne podziękowania!

-/ZS Lubomierz/-

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here