Lwówek Śląski: Efekty kontroli ITD

5
289

Wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, brak hamulców, brak wymaganego oświetlenia, nadmierne zużycie rzeźby bieżnika opon, uszkodzona przestrzeń ładunkowa, …

Działania kontrolne Inspekcji Transportu Drogowego odnośnie stanu technicznego pojazdów z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów na terenie Lwówka Śląskiego.

W dniu 24 września br. Dolnośląska Inspekcja Transportu Drogowego Wydział Inspekcji w Jeleniej Górze wraz z Policją z KPP w Lwówku Śląskim , prowadzili kontrole ukierunkowane na pojazdy wykonujące przewozy osób i towarów na terenie miasta i okolic Lwówka Śląskiego.

Głównym założeniem prowadzonych działań była poprawa bezpieczeństwa w przewozie osób i towarów, a w szczególności wyeliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie które zagrażały bezpieczeństwu w ruchu drogowym.

Działania były prowadzone na terenie miasta i okolic Lwówka Śląskiego w godzinach od porannych do popołudniowych.

Planowane działania są kontynuacją cyklicznie powtarzanych się kontroli średnio co dwa miesiące na terenie miasta i powiatu lwóweckiego.

W trakcie kontroli Inspektorzy Transportu Drogowego wraz z policjantami KPP sprawdzili:

  • Trzeźwość kierowców
  • Stan techniczny autobusów i pojazdów przewożących rzeczy
  • Oznakowanie pojazdów przewożących towary niebezpieczne
  • Kompletność dokumentacji kierowców i pojazdów

W trakcie prowadzonych kontroli z wykorzystaniem mobilnej stacji kontroli pojazdów Inspektorzy Transportu Drogowego zatrzymali 10 dowodów rejestracyjnych pojazdów w których stwierdzono- wycieki płynów eksploatacyjnych, nadmierne luzy w układzie kierowniczym, brak hamulców, brak wymaganego oświetlenia, nadmierne zużycie rzeźby bieżnika opon, uszkodzona przestrzeń ładunkowa, oraz uszkodzone elementy zawieszenia pojazdów.

Inspektorzy i policjanci nałożyli na kierowców 18 mandatów karnych za niewłaściwy stan techniczny pojazdów na kwotę 2000 zł, 4 mandaty karne za przekroczenie dmc na kwotę 1200 zł, gdzie jeden z pojazdów ważył 6265 kg , a nie powinien przekroczyć wagi 3500 kg.

– / Marek Kasperowicz, WITD /-

5 KOMENTARZE

  1. Przez takìe aķcje jestem spokojńy o siebie swoje dzieci przeciez my wszyscy mieszkańcy Lwoweckiego powiatu widzimy jak te wszystkie klamoty jadą rano na drodze gdy jedziemy do pracy i po pracy jedziemy rodzinami do sklepów a te same samochody z nów jadą do samego wieczoru ci sami kierowcy przecież onI są przemęczani po to aby ich śzefy budowali sobie IMPERIUM z ich zarobionych pieniędzy ZA WSZELKĄ CENE! nie patrząc na tragedię z ich stanu technicznego i przecinają Czas pracy

  2. Przeciez to prowadzi do zniszczenia transporu polskiego czy wy tego nie widzicie!!! Brak hamulcow zastanowcie sie jak moze jechac ciezarowka bez hamulców brednie brednie to jest tak samo jak przez Zalwska reforme szkoly

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here