Lwówek Śląski. Coraz gorsza sytuacja murów obronnych

2
1145
Lwówek mury obronne katastrofa 1

Nie trzeba ekspertem, żeby dostrzec, iż z zabytkowymi murami obronnymi w Lwówku Śląskim nie jest dobrze. W ścianie pojawiła się wyrwa.

 

 

Wokół Lwówka Śląskiego jest ok. 1700 metrów bieżących murów obronnych, które datowane są nawet na XIII wiek. Kilka lat temu spora część tych murów obronnych została poddana rewitalizacji. Jednak nie wszystkie.

Jak poinformowali nas czytelnicy pogarsza się stan murów obronnych w pobliżu ulicy Krawczyńskiego w Lwówku Śląskim. Nie trzeba ekspertem, żeby dostrzec, iż z zabytkowymi murami obronnymi w nie jest dobrze. W ścianie pojawiła się wyrwa. Początkowo wypadł jeden kamień. Z czasem wypadł, bądź został wyrwany następny i następny. Powstała dziura zagraża stabilności konstrukcji. Brakujące kamienie osłabiają ją i ta może runąć.

Takie zdarzenie miało miejsce już w Lwówku Śląskim. W 2016 roku zawaliła się część zabytkowych murów miasta. Jeżeli tutaj nie zostaną podjęte szybkie działania może dojść do powtórki.

 

Lwówek mury obronne katastrofa 1 Lwówek mury obronne katastrofa 1

2 KOMENTARZE

  1. Bez remontu zostały te odcinki murów obronnych, które są elementami ogrodzenia prywatnych posesji, a których to właściciele nie chcieli ani wyremontować, ani przekazać gminie z tego co pamiętam. To teraz niech ich konserwator ukarze za zaniedbania!!

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here