Lwówek Śląski: Ach jak tu pięknie

14
3624
Lwówek Śląski (04.02.2022)

Lwówek Śląski to jedno z najpiękniejszych i najbardziej zadbanych miast na Dolnym Śląsku. Lokalne władze, służby a także za ich przykładem mieszkańcy starają się co sił, by nadać mu kolorytu.

 

W mieście, w którym kiedyś obiecywano, że powstanie strefa ekonomiczna i wzorem np. Nowogrodźca przyciągnie tu wielki kapitał, po wyborach postawiono jednak na rozwój turystyki. I ta prężnie się rozwija. Turyści wręcz zalewają lwi gród i podziwiają jego uroki. A atrakcji w mieście nie brakuje.

Gdzie jest najbliższy PSZOK w Lwówku Śląskim?

Przed świętami Bożego Narodzenia pokazywaliśmy chlewik przy ulicy Traugutta. Dziś, po upływie półtora miesiąca widzimy, iż turystyczna atrakcja się rozrosła. Można wręcz popaść w zachwyt nad urokami tego zakątka. Kolorytu dodaje mu także stojący tuż obok okazały zabytek.

Parę pięknych miejsc do odpoczynku turysta może znaleźć przy ulicy Szkolnej, a przy odrobinie szczęścia trafić może jeszcze na resztki choinki. Atrakcji nie brakuje także przy ulicy Krawczyńskiego. Tworzy się tu raj dla miłośników majsterkowania.

A tak poważnie, to czy już nikogo z osób odpowiedzialnych takie obrazki nie ruszają?

14 KOMENTARZE

  1. To wina braku monitoringu w tych miejscach . Oczywiście ukłony dla Straży Miejskiej ale tylko w godzinach od 7 do 15 . Po tej godzinie miasto jest bezbronne.

  2. O liczbę turystów warto zapytać w hotelach. Miesiecznie tysiące osób to to nie są… I na pewno przyjeżdżają oglądać rozpadającą się słodownie.

  3. Osób odpowiedzialnych? Zastanowić się trzeba skąd się bierze ten syf? Nie od osób odpowiedzialnych a ludzi, którzy go tworzą. Ludzie wyrzucają wszystko gdzie popadnie bo nie chce się przewieźć tych rzeczy do PSZOK, lepiej wyrzucić byle gdzie bo ktoś i tak będzie musiał to zabrać a ja nie będę się musiał fatygować. Brak monitoringu? Tyle bloków, kamienic, mieszkań i osób wokół że nie wiedzą kto to wyrzuca? Wszechobecny monitoring też nie jest rozwiązaniem, zwykły brak świadomości i odpowiedzialności ludzi

  4. Panie Ali czy jak tam pan się zwie człowieku 3 razy w roku idzie to przeżyć ludzie nie po to kupują sprzęt za tyle kasy żeby Cię denerwować tylko to ich PASJA . Jeden zbiera znaczki drugi jeździ na zloty

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here