Lwóweccy policjanci zatrzymali 9 sprawców przestępstw

1
1283

Jak co roku lwóweccy policjanci dbali o bezpieczeństwo w trakcie długiego majowego weekendu. Dziesiątki policjantów każdego dnia, przez całą dobę czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich mieszkańców. Mundurowi interweniowali blisko 100 razy. Mimo wzmożonego ruchu na drogach, doszło tylko do jednej kolizji.

 

 

W trakcie trwających działań „Bezpieczny weekend” lwóweccy policjanci przez całą dobę dbali o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Każdego dnia policyjne patrole sprawdzały zachowania kierujących na drogach powiatu lwóweckiego.

Przedmiotem szczególnej kontroli był stan trzeźwości kierowców. Jak wszyscy dobrze wiemy pijani za kierownicą, to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich, którzy znajdują się na drodze. W trakcie kilkudniowych działań lwóweccy mundurowi sprawdzili stan trzeźwości blisko 200 kierowców- wszyscy byli trzeźwi.

Ponadto policjanci z powiatu lwóweckiego obsłużyli 94 interwencje, wylegitymowali 465 osób i zatrzymali na gorącym uczynku 9 sprawców przestępstw.

Pomimo zakończenia długiego majowego weekendu nadal apelujemy do wszystkich użytkowników dróg, zarówno tych zmotoryzowanych, jak i tych niechronionych o ostrożność, rozsądek, a także rozwagę. Zwracamy się również do motocyklistów, by podróżowali bezpiecznie, zgodnie z przepisami, a nadmierna prędkość i brawura nie stały się przyczyną kolejnej tragedii. Niestety, nie wszyscy pamiętają o zasadach bezpieczeństwa. Bardzo ważna jest na drogach zasada ograniczonego zaufania w stosunku do wszystkich uczestników ruchu drogowego.

-/sierżant sztabowy Olga Łukaszewicz, KPP Lwówek Śl.-/

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Please enter your comment!
Please enter your name here